Kalendář akcí

Únor 2023
  
PoÚtStČtSoNe
30Po31Út1St2Čt34So5Ne
6Po7Út8St9Čt1011So12Ne
13Po14Út15St16Čt1718So19Ne
20Po21Út22St23Čt2425So26Ne
27Po28Út1St2Čt34So5Ne

Poukazy za neuskutečněné kulturní akce

Kultura zažívá těžké časy. V souvislosti s epidemií koronaviru už se v České republice nemohly uskutečnit tisíce kulturních akcí, jen v Měšťanské besedě jich jsou stovky. Aby tu však kultura pro vás mohla být i nadále, vznikl zákon č. 247/2020 Sb. o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru označovaného jako SARS CoV-2 na oblast kulturních akcí. Ten umožňuje pořadatelům kulturních akcí odložit platby za vrácené vstupenky a místo nich poskytovat zákazníkům poukazy na náhradní akce.

Jak takový poukaz funguje?

  • Za vstupenky na akci, která byla úplně zrušená, nebo má náhradní termín, který se vám nehodí, je pořadatel povinen vydat vám poukaz v hodnotě vstupenek.
  • Poukaz bude vystavený oproti platné vstupence nejpozději do 1 měsíce od vaší žádosti, kterou podáte podle toho, jak jste vstupenky zakoupili: za e-vstupenky na úplně zrušené akce je poukaz zaslán automaticky na e-mailovou adresu zákazníka, o vrácení e-vstupenky na přesunuté akce můžete zažádat e-mailem na [email protected] a vstupenky zakoupené v kamenném předprodeji lze vrátit na nám. Republiky 41 v Plzni nebo o poukaz zažádat e-mailem na [email protected]. Lhůty pro vracení vstupenek jsou uvedeny u jednotlivých akcí na www.mestanskabeseda.cz a v informačních e-mailech rozesílaných na adresy zákazníků uvedené při nákupu.
  • Poukaz můžete uplatnit na nákup vstupenek na libovolnou akci z programu Měšťanské besedy. Vybírat můžete ze všech akcí, které jsou po dobu platnosti poukazu v prodeji na www.mestanskabeseda.cz a prostřednictvím systému GoOut.
  • Poukaz nemusíte vyčerpat najednou, ale je možné s ním platit opakovaně až do vyčerpání jeho hodnoty.
  • Pokud hodnotu poukazu nevyčerpáte do 31. 10. 2022, bude vám vstupné nebo jeho nevyužitá část vrácená po tomto datu, a to na vaši žádost do 14 dnů způsobem, jakým jste vstupenku zakoupili (na předprodejním místě nebo bankovní transakcí).
  • Využitím vstupenky na náhradní termín akce (u přesunutých akcí) nebo uplatněním poukazu na jakoukoli jinou akci zaniká vaše právo na vrácení vstupného.
  • Na vrácení vstupného před datem 31. 10. 2022 mají podle zákona nárok zákazníci, kteří ke dni oznámení o nekonání akce patří nebo patřili do některé z  ohrožených skupin, a to po prokázání této skutečnosti patřičným dokladem: osoba se zdravotním postižením (průkaz TP, ZTP nebo ZTP/P), osoba vedená v evidenci Úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání (potvrzení ÚP), osoba těhotná (těhotenský průkaz), osoba čerpající mateřskou nebo rodičovskou dovolenou (potvrzení ÚP), osoba starší 65 let (občanský průkaz) nebo osamělý rodič pečující o nezaopatřené dítě (pravomocný rozsudek soudu nebo čestné prohlášení)