Kalendář akcí

Červen 2024
  
PoÚtStČtSoNe
27Po28Út29St30Čt311So2Ne
3Po4Út5St6Čt78So9Ne
10Po11Út12St13Čt1415So16Ne
17Po18Út19St20Čt2122So23Ne
24Po25Út26St27Čt2829So30Ne

Jak nakupovat

Nákup vstupenek online

Vstupenky u nás nakoupíte snadno. Za pár minut je můžete mít ve své e-mailové schránce.

Stačí si v programu vybrat akci, u které si pak v nákupním formuláři zvolíte místa v sále nebo zadáte počet vstupenek (když je sál nečíslovaný nebo je akce ke stání).

Potom už jen vyplníte všechny potřebné údaje – emailovou adresu, abychom vám mohli vstupenky doručit, a telefonní číslo, kam vám můžeme poslat zprávu například při změně termínu vaší akce.

Vstupenky zaplatíte kartou prostřednictvím zabezpečené platební brány nebo dárkovým poukazem, na výběr máte několik různých způsobů platby.

Své e-vstupenky najdete v e-mailu. Na e-vstupence je unikátní QR kód, který ukážete při vstupu na akci, ať už v telefonu, nebo vytištěný.

Na uzamčené akce označené klíčem a nápisem Klub MB mohou vstupenky nakupovat pouze členové Klubu Měšťanské besedy. Pro odemčení akce je třeba se přihlásit. Neregistrovaní uživatelé si nejprve musí vytvořit svůj klubový účet.

Když jsou vstupenky na akci nedostupné, nezoufejte. Je možné, že se některá místa uvolní nebo že přidáme nový termín akce. Vyplatí se vracet se k nám na web a sledovat náš facebook.

Nákup vstupenek na předprodejním místě

Vstupenky na akce v Měšťanské besedě si můžete koupit také na předprodejním místě. Tady se přímo s prodejcem domluvíte, o jakou akci máte zájem a jaká místa jsou k dispozici.

Platit můžete v hotovosti, platební kartou nebo dárkovým poukazem.

Člen Klubu MB, pokud chce nakupovat vstupenky na uzamčené akce přednostně nebo vstupenky rezervovat, nahlásí prodejci své identifikační klubové údaje.

Rezervace vstupenek

Rezervovat vstupenky mohou pouze členové Klubu MB během přednostního prodeje vstupenek (tedy když je akce uzamčená pro veřejnost). Možnost rezervace, pokud existuje, se objeví v nákupním formuláři na webových stránkách v nabídce platebních metod. Vstupenky vám rezervujeme po dobu 5 dní.

Rezervované vstupenky jednoduše proměníte v e-vstupenky, aniž byste museli někam chodit. Z rezervačního e-mailu se dostanete na platbu a po zaplacení vám do e-mailové schránky pošleme e-vstupenky. Rezervaci ale můžete zaplatit a vyzvednout také osobně na předprodejním místě.

Členové Klubu MB mohou rezervovat vstupenky po dobu přednostního prodeje také na předprodejním místě po nahlášení svých identifikačních klubových údajů.

Jak se stát členem Klubu MB? Zaregistrujte se k nám.

ZTP/P a vozíčkáři

Měšťanská beseda je historická a památkově chráněná budova, a tak ani v rámci rekonstrukce nebylo možné zpřístupnit bezbariérově všechny prostory. I přesto se snažíme, aby akce mohli navštěvovat i lidé s handicapem.

Bezbariérový přístup je možný do Velkého a Malého sálu, Atria a Společenského sálu. Sem můžete nakupovat vstupenky určené pro ZTP/P s invalidním vozíkem nebo bez něj přímo z programu. Do Divadélka JoNáš a do Kina Beseda se lze bezbariérově dostat pouze po předchozí domluvě.

Jste-li držitelem průkazu ZTP/P, máte nárok na zvýhodněnou vstupenku. Nezapomeňte, že ke každé zvýhodněné vstupence je třeba kontrole u vstupu na akci ukázat průkaz ZTP/P, jinak je vstupenka neplatná a její držitel nemůže být vpuštěn do sálu.

Přečtěte si více o nákupu vstupenek pro ZTP/P.

ZTP

Na některé akce poskytuje pořadatel slevu na vstupenky pro návštěvníky s průkazem ZTP. Sleva pro ZTP, pokud je na akci dostupná, se objeví v nákupním formuláři. Po jejím zvolení se sleva odečte z ceny vstupenky.

Nezapomeňte, že ke každé zlevněné vstupence je třeba kontrole u vstupu na akci ukázat průkaz ZTP, jinak je vstupenka neplatná a její držitel nemůže být vpuštěn do sálu. 

Slevy pro děti, studenty, seniory a další

Pořadatel akce může nabídnout slevu na vstupenky pro děti, studenty nebo seniory, případně jiné skupiny. Zda jsou na akci dostupné nějaké zlevněné vstupenky, se dozvíte v nákupním formuláři. Po zvolení slevy se cena vstupenky sníží.

Nezapomeňte, že se zlevněnou vstupenkou musíte u vstupu ukázat také průkaz, který vás ke slevě opravňuje (s fotografií nebo současně s jiným dokladem totožnosti), jinak je zlevněná vstupenka neplatná.

Vstupenky

Prodej vstupenek do Měšťanské besedy zpravidla zprostředkovává společnost GoOut s.r.o.

Každá vstupenka je unikátní. Na základě načtení čárového nebo QR kódu má nárok na vstup na akci pouze ten návštěvník, který se vstupenkou přijde jako první. Každé další načtení stejného kódu je neplatné.

Zakoupenou vstupenku už není možné vrátit ani vyměnit, zaplacené vstupné se nevrací. Při poškození nebo ztrátě vstupenky nemůžeme poskytnout náhradní. Prosíme, abyste si při koupi vstupenky zkontrolovali všechny údaje na ní uvedené.

Vrátit vstupenku lze jen v případě, že je akce zrušená ještě před nebo méně než 20 minut po zahájení a také při změně termínu, pokud vám nový termín nevyhovuje.

Nákup i vracení vstupenek se řídí Obchodními podmínkami společnosti GoOut s.r.o. Podmínky vstupu na akci najdete v Provozním a návštěvním řádu Měšťanské besedy.

Praktické rady

Prosíme, choďte na akce v Měšťanské besedě včas, abyste nerušili účinkující a diváky v sále.

Sál je zpřístupněn obvykle 30 minut před začátkem akce. Před objektem obtížně zaparkujete a u vchodu vás může zdržet bezpečnostní prohlídka, proto raději choďte na akce s dostatečným časovým předstihem.

Vezměte prosím na vědomí, že návštěvníci, kteří přijdou po zahájení akce, ztrácí nárok na své místo a budou usazeni podle pokynů pořadatele ve vhodný okamžik na volné místo v sále.

Prosíme vás, abyste na akcích nefotografovali a nepořizovali audio a video záznam.

Do prostor akce nesmí psi ani jiná zvířata (vyjma asistenčních psů).

Pokud jdete na akci s nadměrným zavazadlem, uložte si ho prosím v šatně.

Osoby pod vlivem návykových a omamných látek nebo ohrožující bezpečnost návštěvníků akce či její uskutečnění nemůžou být na akci vpuštěny.

Více o zásadách návštěvy Měšťanské besedy najdete v Provozním a návštěvním řádu.

Jak se k nám dostanete?

Protože je Měšťanská beseda památkově chráněnou budovou přímo v historickém centru města, nemůže návštěvníkům nabídnout žádná vlastní parkovací stání. Při troše štěstí najdete místo na parkování v přilehlých ulicích.

Do Měšťanské besedy dojedete velice snadno tramvají, trolejbusem nebo autobusem. Zastávky linek městské hromadné dopravy jsou vzdálené jen několik minut pěšky. Také hlavní vlakové nádraží a autobusový terminál jsou v dochozí vzdálenosti od Měšťanské besedy.