KULTURA V KARANTÉNĚ – Máte vstupenky na akci, která se kvůli koronaviru nemohla uskutečnit? JAK POSTUPOVAT? Předprodej vstupenek je od 2. 6. 2021 otevřen v omezeném provozu. KONTAKTY Podmínky vstupu do Měšťanské besedy ZDE.

Kalendář akcí

Září 2021
  
PoÚtStČtSoNe
30Po31Út1St2Čt34So5Ne
6Po7Út8St9Čt1011So12Ne
13Po14Út15St16Čt1718So19Ne
20Po21Út22St23Čt2425So26Ne
27Po28Út29St30Čt12So3Ne

V říjnu dorazí do kin Karel, Bábovky i nový Pinocchio

Tahákem říjnového programu bude očekávaný celovečerní dokumentární film Karel, který přináší ojedinělý pohled do soukromí a do duše Karla Gotta. Režisérka Olga Malířová Špátová natáčela s Karlem Gottem po dobu celého jednoho roku a díky jeho upřímné otevřenosti vznikl nezvykle osobní až intimní pohled na život slavného zpěváka. Režisérka vstoupila se svou kamerou tam, kde sláva končí a kde se z fenomenálního Zlatého slavíka stává pouze Karel, nadšený malíř, milující manžel a táta svých dcer.

S říjnem vtrhnou do kin i Bábovky. Komedie mapuje současné partnerské i rodinné vztahy, ukazuje zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás. Nový celovečerní film Bohdana Slámy Krajina ve stínu nepotěší, i přesto patří ke snímkům, které musely být natočeny, i když staré rány nejen otvírá, ale ještě do nich sype sůl. V popředí příběhu stojí osud jedné rodiny, na kterou předválečná doba, válka i události po válce dopadají vždy plnou silou.

Ze zahraničních novinek se můžete těšit na Léto 85, které vás zavede na francouzské pobřeží v Normandii, kde si šestnáctiletý Alexis užívá léta plného plaveb na moři, výletů na motorce, svobody a poznávání dospělého světa. Něco se však zvrtne a Alexis se stává hlavním podezřelým v policejním vyšetřování. V rodinném snímku Pinocchio opět ožije dřevěná loutka a zažije nespočet napínavých dobrodružství. Pro máme v programu i novou českou pohádku Princezna zakletá v čase, ve které princezna Ellena prožívá jeden jediný den stále dokola a dokola. Aby zachránila své království i sebe samu, musí v sobě nalézt odvahu a čisté srdce a dávné kletbě se jednou provždy postavit.

A pokud jste ještě nestihli, stále v Kině Beseda můžete vidět novinku Agnieszky Holland Šarlatán a také příběh Václava Havla nazvaný jednoduše Havel.

Aktuální program Kina Beseda