KULTURA V KARANTÉNĚ – Máte vstupenky na akci, která se kvůli koronaviru nemohla uskutečnit? JAK POSTUPOVAT? Předprodejní místa jsou od 12. 10. 2020 dočasně uzavřena. KONTAKTY

Kalendář akcí

Duben 2021
  
PoÚtStČtSoNe
29Po30Út31St1Čt23So4Ne
5Po6Út7St8Čt910So11Ne
12Po13Út14St15Čt1617So18Ne
19Po20Út21St22Čt2324So25Ne
26Po27Út28St29Čt301So2Ne

V říjnu dorazí do kin Karel, Bábovky i nový Pinocchio

Tahákem říjnového programu bude očekávaný celovečerní dokumentární film Karel, který přináší ojedinělý pohled do soukromí a do duše Karla Gotta. Režisérka Olga Malířová Špátová natáčela s Karlem Gottem po dobu celého jednoho roku a díky jeho upřímné otevřenosti vznikl nezvykle osobní až intimní pohled na život slavného zpěváka. Režisérka vstoupila se svou kamerou tam, kde sláva končí a kde se z fenomenálního Zlatého slavíka stává pouze Karel, nadšený malíř, milující manžel a táta svých dcer.

S říjnem vtrhnou do kin i Bábovky. Komedie mapuje současné partnerské i rodinné vztahy, ukazuje zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás. Nový celovečerní film Bohdana Slámy Krajina ve stínu nepotěší, i přesto patří ke snímkům, které musely být natočeny, i když staré rány nejen otvírá, ale ještě do nich sype sůl. V popředí příběhu stojí osud jedné rodiny, na kterou předválečná doba, válka i události po válce dopadají vždy plnou silou.

Ze zahraničních novinek se můžete těšit na Léto 85, které vás zavede na francouzské pobřeží v Normandii, kde si šestnáctiletý Alexis užívá léta plného plaveb na moři, výletů na motorce, svobody a poznávání dospělého světa. Něco se však zvrtne a Alexis se stává hlavním podezřelým v policejním vyšetřování. V rodinném snímku Pinocchio opět ožije dřevěná loutka a zažije nespočet napínavých dobrodružství. Pro máme v programu i novou českou pohádku Princezna zakletá v čase, ve které princezna Ellena prožívá jeden jediný den stále dokola a dokola. Aby zachránila své království i sebe samu, musí v sobě nalézt odvahu a čisté srdce a dávné kletbě se jednou provždy postavit.

A pokud jste ještě nestihli, stále v Kině Beseda můžete vidět novinku Agnieszky Holland Šarlatán a také příběh Václava Havla nazvaný jednoduše Havel.

Aktuální program Kina Beseda