KULTURA V KARANTÉNĚ – Máte vstupenky na akci, která se kvůli koronaviru nemohla uskutečnit? JAK POSTUPOVAT? Předprodejní místa jsou od 12. 10. 2020 dočasně uzavřena. KONTAKTY

Kalendář akcí

Leden 2021
  
PoÚtStČtSoNe
28Po29Út30St31Čt12So3Ne
4Po5Út6St7Čt89So10Ne
11Po12Út13St14Čt1516So17Ne
18Po19Út20St21Čt2223So24Ne
25Po26Út27St28Čt2930So31Ne

V říjnu dorazí do kin Karel, Bábovky i nový Pinocchio

Tahákem říjnového programu bude očekávaný celovečerní dokumentární film Karel, který přináší ojedinělý pohled do soukromí a do duše Karla Gotta. Režisérka Olga Malířová Špátová natáčela s Karlem Gottem po dobu celého jednoho roku a díky jeho upřímné otevřenosti vznikl nezvykle osobní až intimní pohled na život slavného zpěváka. Režisérka vstoupila se svou kamerou tam, kde sláva končí a kde se z fenomenálního Zlatého slavíka stává pouze Karel, nadšený malíř, milující manžel a táta svých dcer.

S říjnem vtrhnou do kin i Bábovky. Komedie mapuje současné partnerské i rodinné vztahy, ukazuje zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás. Nový celovečerní film Bohdana Slámy Krajina ve stínu nepotěší, i přesto patří ke snímkům, které musely být natočeny, i když staré rány nejen otvírá, ale ještě do nich sype sůl. V popředí příběhu stojí osud jedné rodiny, na kterou předválečná doba, válka i události po válce dopadají vždy plnou silou.

Ze zahraničních novinek se můžete těšit na Léto 85, které vás zavede na francouzské pobřeží v Normandii, kde si šestnáctiletý Alexis užívá léta plného plaveb na moři, výletů na motorce, svobody a poznávání dospělého světa. Něco se však zvrtne a Alexis se stává hlavním podezřelým v policejním vyšetřování. V rodinném snímku Pinocchio opět ožije dřevěná loutka a zažije nespočet napínavých dobrodružství. Pro máme v programu i novou českou pohádku Princezna zakletá v čase, ve které princezna Ellena prožívá jeden jediný den stále dokola a dokola. Aby zachránila své království i sebe samu, musí v sobě nalézt odvahu a čisté srdce a dávné kletbě se jednou provždy postavit.

A pokud jste ještě nestihli, stále v Kině Beseda můžete vidět novinku Agnieszky Holland Šarlatán a také příběh Václava Havla nazvaný jednoduše Havel.

Aktuální program Kina Beseda