Podmínky vstupu do Měšťanské besedy ZDE.

Kalendář akcí

Leden 2022
  
PoÚtStČtSoNe
27Po28Út29St30Čt311So2Ne
3Po4Út5St6Čt78So9Ne
10Po11Út12St13Čt1415So16Ne
17Po18Út19St20Čt2122So23Ne
24Po25Út26St27Čt2829So30Ne
31Po1Út2St3Čt45So6Ne

Prosinec v Kině Beseda: Pokračují Tady Vary, na plátno dorazí Matrix i klan Gucci

Na začátku prosince má v Kině Beseda rezervaci přehlídka Tady Vary 21. Pokud jste nestihli letos zajet do Karlových Varů na filmový festival, můžete 1. a 2. prosince zajít do Kina Beseda na čtveřici snímků pečlivě vybraných programovým oddělením MFF KV.

Ve středu 1. prosince si můžete zajít na Kupé č. 6. Nevšední romantická komedie, v níž se ve vlakovém kupé setká finská studentka a nerudný, alkoholu holdující ruský horník, získala na letošním festivalu v Cannes Grand Prix. Večer se pak promítá jednozáběrová hektická gastrojízda Bod varu. Poslední den přehlídky nabídne vzpomínku na Jean-Paula Belmonda, a to Muže z Acapulca, a s varským filmáčem se můžete rozloučit snímkem Nejhorší člověk na světě.

Krátce před Vánocemi vtrhne do kin pokračován Matrixu! Premiéra je naplánována na 23. prosince, ale v Kině Beseda Matrix Resurrections uvidíte v předpremiéře už 22. prosince! Neo vede zdánlivě poklidný život jako Thomas A. Anderson v San Franciscu. Navštěvuje terapeuta, který mu předepisuje modré pilulky. Potkává každý den Trinity, ale navzájem se nepoznávají. Jednoho dne narazí na Morphea, který mu nabídne červenou pilulku, aby znovu otevřel svou mysl Matrixu.

Jednotka intenzivního života (8. 12.) vás zavede na oddělení paliativní péče ve VFN na Karlově náměstí v Praze. Dokument, který vznikal 3 roky, otevírá témata, která z našich životů v podstatě zmizela.

Klan Gucci (9. 12.) je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu. Tři desetiletí rodinné historie, v níž nechybí láska, zrada, dekadence, pomsta ani vražda, skládají dohromady mozaiku toho, co všechno s sebou nese slavná značka Gucci.

V polovině prosince přitáhne do kin všechny fanoušky tenisu životopisné drama Král Richard: Zrození šampionek.Příběh trenéra a otce světově proslulých tenistek Venus a Sereny, který má geniální plán jak dostat své dcery z ulic Comptonu v Kalifornii na světovou tenisovou scénu. 16. prosince Kino Beseda promítne adaptaci legendárního stejnojmenného muzikálu West Side Story.