Kalendář akcí

Duben 2024
  
PoÚtStČtSoNe
1Po2Út3St4Čt56So7Ne
8Po9Út10St11Čt1213So14Ne
15Po16Út17St18Čt1920So21Ne
22Po23Út24St25Čt2627So28Ne
29Po30Út1St2Čt34So5Ne

Podzim v Kině Beseda: Kultovní Duna i nový Almodóvar

Kultovní sci-fi dílo Duna je zpět na plátnech kin. Znovu můžete sledovat mocenské boje uvnitř galaktického Impéria, v nichž jde o ovládnutí planety Arrakis: zdroje vzácného koření – melanže, jež poskytuje zvláštní psychické schopnosti, které umožňují cestování vesmírem.

Další novinkou jsou Paralelní matky Pedra Almodóvara. Dvě nastávající matky se potkávají v nemocničním pokoji, kde se připravují na porod. Obě jsou nezadané a obě otěhotněly neplánovaně. Obě ženy si krátí čas společným procházením dlouhých nemocničních chodeb. A jak už to u Almodóvara bývá, ani jedna netuší, že jejich náhodné setkání zkomplikuje a zásadním způsobem změní jejich životy.

Hororové drama Poslední noc v Soho vás zavede do 60. let minulého století. Právě sem se totiž záhadně dostane i mladá dívka zajímající se o módní design. Setká se tu se svým idolem, oslnivou rádoby zpěvačkou, ale Londýn v 60. letech není tím, čím se zdá.

A můžete si zajít i na jednu českou novinku. Komedie Kurz manželské touhy sleduje páry usilující o návrat vášně a touhy, a tak přijedou na kurz párového terapeuta Mazla. Ten razí teorii, že partnerské štěstí stojí na maximální blízkosti obou partnerů. Jenže velmi pevné objetí se může snadno proměnit ve škrcení, škrcení v udušení a terapie v touhu po vraždě.

V listopadu si můžete v Kině Beseda dát i filmové opáčko. Znovu se bude promítat dokument Karel a můžete tak nahlédnout do soukromí a do duše Karla Gotta. Režisérka Olga Malířová Špátová natáčela s Karlem Gottem po dobu celého jednoho roku a díky jeho upřímné otevřenosti vznikl nezvykle osobní až intimní pohled na život slavného zpěváka.

Komu utekl Zátopek, má ještě jednu šanci na zhlédnutí 8. listopadu a také se ještě jednou můžete pobavit u komedie Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel.

Kompletní program Kina Beseda najdete na www.kinobeseda.cz