Kalendář akcí

Duben 2024
  
PoÚtStČtSoNe
1Po2Út3St4Čt56So7Ne
8Po9Út10St11Čt1213So14Ne
15Po16Út17St18Čt1920So21Ne
22Po23Út24St25Čt2627So28Ne
29Po30Út1St2Čt34So5Ne

Měšťanská beseda jede dál!

Vážení návštěvníci,

telefonujeme, mailujeme a děláme všechno pro to, abyste o svá divadla a koncerty nepřišli. U většiny neuskutečněných představení se nám už podařilo domluvit náhradní termíny a vstupenky na ně stále platí. Pro větší přehlednost jsme pro Vás připravili speciální stránky, které průběžně aktualizujeme. Snažíme se plnit podzimní a zimní čas novým programem – vstupenky si můžete vybírat už nyní v pohodlí svých domovů a bez roušky. Fanoušci Kina Beseda mohou díky projektům #vašekino a Moje kino live každý týden zhlédnout několik nových filmů v pohodlí svého obýváku.

Neříká se mi to lehce, ale i Měšťanská beseda naplno pocítila karanténní opatření. V souvislosti se současnou pandemií se najednou nemůžeme v Měšťanské besedě potkávat a naplňovat vaše životy kulturou. Za těch více než 100 let života Měšťanské besedy tato situace nastala poprvé, nepočítáme-li rekonstrukci objektu. Současná zdravotní opatření zanechají v příjmech všech kulturních zařízení kráter nepředstavitelných rozměrů. Do konce dubna jen v Besedě neproběhne bez mála stovka akcí, na které je prodáno téměř 20 tisíc vstupenek. A každým dalším zavřeným týdnem se situace zhoršuje. Představitelé města si vždy uvědomovali, co program Měšťanské besedy pro jeho obyvatele a návštěvníky znamená a vždy ho finančně podporovali. Pokud ale máme připravit program v kvalitě a rozsahu, na který jste si v posledních letech zvykli, musíme si více než 75 procent příjmů zajistit sami – prodejem vstupenek, sponzorstvím, pronájmem prostor a služeb.

Pokud si přejete, aby se váš kulturní život co nejdřív vrátil do starých kolejí, můžete nám pomoct i Vy – naši návštěvníci a diváci. Vůbec ta největší možná podpora pro nás bude, když si své vstupenky ponecháte. Pokud Vám náhradní termíny nebudou vyhovovat, prosím, darujte vstupenky svým blízkým anebo udělejte radost těm, kteří teď pracují ve dne v noci, abychom my všichni byli v bezpečí. Potěšte lékaře a zdravotní sestřičky, darujte vstupenky prodavačkám, udělejte radost švadleně, která do úmoru po nocích šije roušky, nebo členům IZS, kteří si kradou ze svého spánku, aby ten náš byl klidný… vstupenky na akce do Měšťanské besedy v lepších časech je jistě potěší. Pokud nevíte jak na to, nebo na to nemáte čas, můžeme tak učinit za Vás – napište nám na [email protected] a domluvíme se. Podpořit nás můžete i díky celorepublikovému kulturnímu festivalu NIC 2020 koupí virtuální vstupenky na Show o ničem.

Nepřejeme si nic jiného, než abyste pandemii ve zdraví přečkali, a těšíme se, až se zase uvidíme v sálech Měšťanské besedy na některé z našich akcí.

Za celý tým

Ivan Jáchim, jednatel