Kalendář akcí

Říjen 2023
  
PoÚtStČtSoNe
25Po26Út27St28Čt2930So1Ne
2Po3Út4St5Čt67So8Ne
9Po10Út11St12Čt1314So15Ne
16Po17Út18St19Čt2021So22Ne
23Po24Út25St26Čt2728So29Ne
30Po31Út1St2Čt34So5Ne

Leden v Kině Beseda: Novinka Clinta Eastwooda, narozky Andrého Rieu i Kladivo na čarodějnice

Filmový program v novém roce odstartuje 6. ledna nová komedie Vlastníci. V podstatě „záznam“ jedné schůze majitelů bytů v postarším činžovním domě má našlápnuto stát se jednou z nejoblíbenějších komedií. O dva dny později vám bránici polechtá černá korejská komedie Parazit, která byla oceněna Zlatou palmou a podle mnohých ohlasů se tak stala nejzábavnějším vítězem festivalu v Cannes od dob Pulp Fiction!

Lednový program nabízí i několik novinek. Dokonalá lež přivádí na plátna herecké legendy Helen Mirren a Iana McKellena. Další legenda Clint Eastwood obohatil svou režijní filmografii o další film podle skutečné události a jeho Richarda Jewella uvidíte v Kině Beseda 16. ledna. Poslední lednová zahraniční novinka Na nože hodně zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů. Z českých filmů v lednu dorazí do kin pokračování Špindl 2, komedie Případ mrtvého nebožtíka utahující si z kriminálek, a také Můj příběh, který vypráví o neuvěřitelné snaze dostat se ze dna, o ozdravné síle humoru, o ceně přátelství a také vůli otevřít srdce a nezanevřít na lásku.

Jinak leden bude měsícem filmových ohlédnutí. Těšit se můžete na komedie Ženská na vrcholu, Ženy v běhu, Poslední aristokratka či třeba famózní Favoritku. Kino Beseda znovu promítne i trháky Bohemian Rhapsody, Le Mans ’66 a S láskou Vincent i dokument Olgy Sommerové Jiří Suchý – Lehce s životem se prát. Rozhodně si však nenechte ujít remasterovanou verzi jednoho z nejznámějších filmů režiséra Otakara Vávry Kladivo na čarodějnice.

Pro děti je v plánu dvojitá porce pohádky Zdeňka Trošky Zakleté pírko a koncem ledna i další dobrodružství Jumanji: Další level.

Až do 26. ledna si můžete pořídit výhodné abonmá na záznamy 5 baletních představení z nové sezóny Bolšoj baletu. První balet vás čeká právě 26. ledna, a to pohádkový Louskáček s hudbou Petra Iljiče Čajkovského.

12. ledna vás pozveme na snímek Klimt & Schiele – Erós a Psyché, díky němuž poznáte nejen jejich obrovský talent, ale i sny, skandály a jejich posedlost. A navíc vás provede nejslavnějšími kulturními prostory rakouské metropole – galeriemi Albertina, Belvedere či prostory Uměleckohistorického muzea.

Houslový virtuóz a bavič André Rieu slaví sedmdesátiny a díky Kinu Beseda můžete být 19. ledna u toho. Nenechte si ujít velkolepou party na jeho zámku v Maastrichtu nazvanou André Rieu: 70 let mlád.

Filmového zpracování se dočkal legendární muzikál Cats. Jedna jediná kočka dostane šanci prožít další život 24. ledna. Oscarový režisér Tom Hooper (Králova řeč, Bídníci) se obklopil těmi nejlepšími herci, zpěváky a tanečníky, takže snímek slibuje nezapomenutelný zážitek.

 

Aktuální program Kina Beseda