KULTURA V KARANTÉNĚ – Máte vstupenky na akci, která se kvůli koronaviru nemohla uskutečnit? JAK POSTUPOVAT? Předprodej vstupenek je od 2. 6. 2021 otevřen v omezeném provozu. KONTAKTY Podmínky vstupu do Měšťanské besedy ZDE.

Kalendář akcí

Září 2021
  
PoÚtStČtSoNe
30Po31Út1St2Čt34So5Ne
6Po7Út8St9Čt1011So12Ne
13Po14Út15St16Čt1718So19Ne
20Po21Út22St23Čt2425So26Ne
27Po28Út29St30Čt12So3Ne

Kultura v karanténě: Udělejte si radost vstupenkami z podzimního programu

V Besedě nezahálíme. Kromě hledání náhradních termínů zrušených akcí se pilně věnujeme podzimnímu programu a přidáváme do prodeje další akce.

Byla to fuška, ale podařilo se nám domluvit náhradní termíny u většiny divadel a koncertů, které se teď nemůžou konat. Začneme je postupně zveřejňovat, až si budeme jistější, že jejich konání koronavirus neohrozí. O své vstupenky se tak nemusíte bát – ty zůstávají v platnosti i na přesunuté termíny.

I když je Měšťanská beseda momentálně zavřená a prožívá nelehkou dobu, do podzimního a zimního programu se snažíme doslova nacpat co nejvíce akcí, abyste si období po aktuální kulturní dietě pořádně a do sytosti užili.

Rozhodně si na podzim nenechte ujít schůzi společenství vlastníků bytových jednotek v podání Divadla Vosto5. Zveme vás do speciálně upravených prostor Měšťanské besedy, kde se sál stane schůzovní místností a diváci součástí schůze. Představení Společenstvo vlastníků se stalo předlohou filmu Vlastníci, který získal 3 České lvy.

V září vás jistě pobaví velmi úspěšná a oblíbená komedie Jak jsem vyhrál válkuAlešem Hámou v hlavní roli. A protože smíchu není nikdy dost, přidali jsme ještě komedii Antonína Procházky Klíče na neděli a k tomu pořádně suchý anglický humor ve hře Na posledních chvíli.

Nejlepší party plzeňského podzimu je naplánovaná na 21. října, kdy v Besedě vystoupí sehraná partička Postmodern Jukebox. Americké hudební uskupení, které válcuje youtube i sociální sítě, přijíždí do Plzně vůbec poprvé, takže se budou chtít pořádně vytáhnout. Těšit se můžete na největší popové a rockové hity ve swingově-jazzových aranžích.

Tím ale naše nabídka koncertů nekončí. V polovině října na koncertu Roberta Křesťana a Druhé trávy budete mít jedinečnou možnost slyšet zpívat právě Roberta za doprovodu kytary Michala Pavlíčka! O několik dní později u nás Roháči z Lokte oslaví své 45. narozeniny a své nejlepší písně zazpívají písničkáři Ivo Jahelka & Miroslav Paleček.

Pro fajnšmekry máme nachystané báječné spojení souboru Schola Gregoriana Pragensis s Jiřím Bártou. Soubor založený Davidem Ebenem se řadí mezi přední světové interprety středověké duchovní hudby a podobně jako oceňovaný violoncellista Jiří Bárta patří ke špičce ve svém oboru.

A vstupenky si už dokonce můžete koupit i na lednový koncert Lenky Nové nazvaný Dopisy Tour. Jak název napovídá, koncert se bude věnovat jejímu novému albu Dopisy. Zároveň to bude jeden ze tří největších koncertů její dosavadní sólové kariery.

Tak snad brzy na viděnou v Měšťanské besedě. Jsme v tom společně.

Aktuální program Měšťanské besedy