Kalendář akcí

Březen 2024
  
PoÚtStČtSoNe
26Po27Út28St29Čt12So3Ne
4Po5Út6St7Čt89So10Ne
11Po12Út13St14Čt1516So17Ne
18Po19Út20St21Čt2223So24Ne
25Po26Út27St28Čt2930So31Ne

Kino Beseda žhaví plátno: Užijte si hit z Benátek, Havla či třeba Samotáře

Život je krásný i proto, že se nedá naplánovat. Když se šestnáctiletá Milla zamiluje do průšviháře Mosese, její rodiče se náhle ocitají v té nejhorší noční můře. Co ale mají dělat? Díky Mosesovi je jejich nemocná dcera šťastná a objevuje v sobě novou chuť do života.

S lehkostí a originálním humorem vyprávěné australské drama Než skončí léto se stalo diváckým hitem festivalu v Benátkách a v Kině Beseda ho promítneme už tento čtvrtek.

Už zítra můžete zažít na vlastní kůži, jaké to je, když se do vás pustí sexuální predátor. V dokumentu V síti 18+ uvidíte doslova všechno. Jen tváře predátorů budou rozmazané. Velmi věrně tak můžete sami zakusit pocity dětí zneužívaných na internetu.

Dramatik – vězeň – manžel… to vše byl Václav Havel v časech disentu. Novinka Havel přináší příběh jedné z nejvýraznějších osob naší historie z let 1968 až 1989. Už ve středu můžete sledovat proměnu Havla ve vůdčí osobnost sametové revoluce a celosvětovou ikonu.

Jeho jméno a hity znají všichni, Mira Žbirku a jeho skutečný život ale málokdo. Filmový portrét Meky představí populárního zpěváka z těsné blízkosti, zcela otevřeně a upřímně, v nečekaných souvislostech i s humorem.

Hlavní zbraní hrdiny nového akčního sci-fi spektáklu filmového vizionáře Christophera Nolana je jediné slovo – TENET. V temném světě mezinárodní špionáže bojuje o záchranu celého světa. Vydává se na komplikovanou misi, ve které pro časoprostor neplatí pravidla tak, jak je známe.

Je to sice neuvěřitelné, ale je to tak! Už je to 20 let, co se Samotáři objevili na plátnech kin. A právě proto můžete kultovní komedii Davida Ondříčka a Petra Zelenky opět vidět v kinech, a to v digitálně restaurované verzi.

Prázdniny byly letos nějaké delší, a tak nás v září čeká důkladné filmové opáčko. Nenechte si ujít černobílou verzi nejúspěšnějšího filmu letošního roku – Parazit. A pobaví vás i dvě české komedie Úsměvy smutných mužů a megahit Vlastníci.

Aktuální program Kina Beseda