Kalendář akcí

Březen 2023
  
PoÚtStČtSoNe
27Po28Út1St2Čt34So5Ne
6Po7Út8St9Čt1011So12Ne
13Po14Út15St16Čt1718So19Ne
20Po21Út22St23Čt2425So26Ne
27Po28Út29St30Čt311So2Ne

Kino Beseda žhaví plátno: Užijte si hit z Benátek, Havla či třeba Samotáře

Život je krásný i proto, že se nedá naplánovat. Když se šestnáctiletá Milla zamiluje do průšviháře Mosese, její rodiče se náhle ocitají v té nejhorší noční můře. Co ale mají dělat? Díky Mosesovi je jejich nemocná dcera šťastná a objevuje v sobě novou chuť do života.

S lehkostí a originálním humorem vyprávěné australské drama Než skončí léto se stalo diváckým hitem festivalu v Benátkách a v Kině Beseda ho promítneme už tento čtvrtek.

Už zítra můžete zažít na vlastní kůži, jaké to je, když se do vás pustí sexuální predátor. V dokumentu V síti 18+ uvidíte doslova všechno. Jen tváře predátorů budou rozmazané. Velmi věrně tak můžete sami zakusit pocity dětí zneužívaných na internetu.

Dramatik – vězeň – manžel… to vše byl Václav Havel v časech disentu. Novinka Havel přináší příběh jedné z nejvýraznějších osob naší historie z let 1968 až 1989. Už ve středu můžete sledovat proměnu Havla ve vůdčí osobnost sametové revoluce a celosvětovou ikonu.

Jeho jméno a hity znají všichni, Mira Žbirku a jeho skutečný život ale málokdo. Filmový portrét Meky představí populárního zpěváka z těsné blízkosti, zcela otevřeně a upřímně, v nečekaných souvislostech i s humorem.

Hlavní zbraní hrdiny nového akčního sci-fi spektáklu filmového vizionáře Christophera Nolana je jediné slovo – TENET. V temném světě mezinárodní špionáže bojuje o záchranu celého světa. Vydává se na komplikovanou misi, ve které pro časoprostor neplatí pravidla tak, jak je známe.

Je to sice neuvěřitelné, ale je to tak! Už je to 20 let, co se Samotáři objevili na plátnech kin. A právě proto můžete kultovní komedii Davida Ondříčka a Petra Zelenky opět vidět v kinech, a to v digitálně restaurované verzi.

Prázdniny byly letos nějaké delší, a tak nás v září čeká důkladné filmové opáčko. Nenechte si ujít černobílou verzi nejúspěšnějšího filmu letošního roku – Parazit. A pobaví vás i dvě české komedie Úsměvy smutných mužů a megahit Vlastníci.

Aktuální program Kina Beseda