Kalendář akcí

Červen 2024
  
PoÚtStČtSoNe
27Po28Út29St30Čt311So2Ne
3Po4Út5St6Čt78So9Ne
10Po11Út12St13Čt1415So16Ne
17Po18Út19St20Čt2122So23Ne
24Po25Út26St27Čt2829So30Ne

Best of 2019: Speciální přehlídka nabídne ty nejlepší snímky loňského roku

Zlaté glóby, ceny BAFTA a kopa Oscarů – to vše vás čeká v Kině Beseda od začátku února až do poloviny března. Přijďte zhlédnout nejlepší filmy roku 2019.

Celkem osm pondělních večerů bude v Kině Beseda patřit těm nejlepším filmům, které byly na plátna kin uvedeny během loňského roku a už si vysloužily zásadní filmové ceny nebo nominace. Na programu přehlídky Best of 2019 jsou snímky, které byly oceněny Zlatými glóby, cenami filmového festivalu v Benátkách nebo nominovány na Oscara či ceny Britské akademie BAFTA. Přehlídka vypukne už v pondělí 3. února. Všechny projekce v rámci přehlídky začínají v 19:15.

Nabarvené ptáče – 3. 2.

Film získal Studentskou cenu na filmovém festivalu v Benátkách, 12 nominací na Českého lva a 4 nominace na Ceny české filmové kritiky.

169 drtivých minut, žádná hudba a 9 minut dialogů… to je Nabarvené ptáče Václava Marhoula, nadčasové poselství o putování a útrapách malého židovského chlapce za druhé světové války.

Joker – 10. 2.

Film získal Zlatého lva pro nejlepší film na filmovém festivalu v Benátkách, 2 Zlaté glóby, 11 nominací na ceny BAFTA a 11 nominací na Oscary.

Zkrachovalý komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) se dlouho pohybuje na tenké hranici mezi realitou a šílenstvím. Jednoho dne se ve svém obleku klauna potuluje po ulicích Gotham City a dostává se do konfliktu s brutálními zloději. Všemi opuštěný Fleck se začne čím dál více propadat do hlubin šílenství a postupně se mění v ikonu zločinu, kterou svět brzy bude znát pod jménem Joker.

Parazit – 17. 2.

Film získal Zlatou palmu na filmovém festivalu v Benátkách, Zlatý glóbus pro nejlepší zahraniční film, 4 nominace na ceny BAFTA a 6 nominací na Oscary.

Černá komedie sleduje chudou, ale mazanou čtyřčlennou rodinu, která se rozhodne infiltrovat do bohaté domácnosti byznysmena Parka. Co se může stát, když se setkají dva tak odlišné světy?

Snímek se podle mnohých ohlasů stal nejzábavnějším vítězem festivalu v Cannes od dob Pulp Fiction!

Tenkrát v Hollywoodu – 24. 2.

Film získal Cenu newyorských kritiků za nejlepší scénář, 3 Zlaté glóby včetně toho pro nejlepší film, 10 nominací na ceny BAFTA a 10 nominací na Oscara.

9. film Quentina Tarantina je natočen na motivy skutečných událostí a odehrává se koncem 60. let. Hlavními postavami jsou bývalá westernová hvězda Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) a jeho dlouholetý kaskadér Cliff Booth (Brad Pitt). Slávu si slibují od slavné a krásné sousedky, jíž není nikdo jiný než herečka Sharon Tate (Margot Robbie). Sharon je ale zanedlouho zavražděna fanatickým sériovým vrahem Charlesem Mansonem a jeho „rodinou“.

Králíček Jojo – 2. 3.

Film získal Cenu diváků pro nejlepší film na festivalu v Torontu, 2 nominace na Zlaté glóby, 6 nominací na ceny BAFTA a 6 nominací na Oscary.

Jojo si to užívá. Jako správný malý kluk má spoustu kamarádů v Hitlerjugend, nejpřítele Yorkiho a pak ještě jednoho kamaráda, imaginárního – Adolfa Hitlera. Prostě pohoda. Dokud nezjistí, že jeho maminka ukrývá židovskou dívku. Režisér Taika Waititi natočil příběh z druhé světové války se svým osobitým stylem humoru.

1917 – 9. 3.

Film získal 2 Zlaté glóby včetně toho pro nejlepší drama, 9 nominací na ceny BAFTA a 10 nominací na Oscary.

Držitel Oscara Sam Mendes, režisér bondovek Skyfall, Spectre a filmu Americká krása, natočil jedinečný epický příběh z první světové války. Na sklonku jednoho z největších válečných konfliktů všech dob dostali dva mladí britští vojáci zdánlivě nesplnitelný úkol. V nervy drásajícím závodě s časem musí zdolat nepřátelské území a doručit zprávu, která má zabránit smrtícímu útoku na stovky vojáků.

Judy – 16. 3. – brzy v prodeji

Film získal Zlatý glóbus, 3 nominace na ceny BAFTA a 2 nominace na Oscary.

Judy Garland je fenomenální zpěvačka a úspěšná herečka, která se již od útlého věku stává miláčkem celé Ameriky. Její talent si podmaňuje miliony diváků na celém světě. Její kariéra je doslova splněným snem.  Ale všechno má svou cenu. Úspěch a sláva si vybírají vysokou daň. Její život provází osamělost, jejím démonem je alkohol a závislost na lécích.

A Beautiful Day in the Neighborhood – 23. 3. – brzy v prodeji

Film získal nominaci na Zlatý glóbus, nominaci na cenu BAFTA a nominaci na Oscara.

Snímek o životě Freda Rogerse, americké televizní ikony dětských edukativních pořadů, kterého ztvárnil Tom Hanks.

Best of 2019

3. 2. – 23. 3. 2020