Kalendář akcí

Červenec 2024
  
PoÚtStČtSoNe
1Po2Út3St4Čt56So7Ne
8Po9Út10St11Čt1213So14Ne
15Po16Út17St18Čt1920So21Ne
22Po23Út24St25Čt2627So28Ne
29Po30Út31St1Čt23So4Ne

V létě ti řeknu, jak se mám

PŘÁTELÉ JSOU RODINA, KTEROU SI VYBEREŠ.

Spleť vztahů, reálných a zároveň vtipných situací, které přináší sám život. Komedie o přátelích, kteří se za každou cenu snaží naplnit životní cíl: „BÝT ŠŤASTNÝ“.

Komedie na motivy bestselleru Evity Twardzik, V létě ti řeknu, jak se mám, mapuje životy party čtyřicátníků, kteří jsou kamarády od dětství a dodnes se potkávají, teď už spolu se svými rodinami. Po letech se ale začínají objevovat tajemství, která jejich životy navždy změní.  Ukazuje se, že být šťastný je prostě docela dřina.

Ivana (Tereza Kostková), žije jen pro rodinu a své kamarády a za všech okolností se snaží, aby se všichni měli rádi a byli spokojení.  Těsně před Vánocemi jí manžel Martin (Marián Miezga) oznámí věc, která jí zničí svátky, a o které ví jen jejich společná kamarádka Adriana (Dana Rogoz), rozvodová právnička. Ta se jako jediná z party nevdala a nemá děti. Žije sama, ale udržuje poměr se svým šéfem Filipem (Martin Hofmann). Není však předstíraná nezávislost jenom další skrývané tajemství? Další z party Ela (Andreea Vasile) je známá televizní moderátorka, která vede harmonický život s překladatelem knih Andrejem (Ondřej Sokol) a jejich desetiletými dvojčaty.  Když se nečekaně objeví její bývalá láska David (Ján Koleník), prochází Elino manželství zkouškou důvěry. Partu uzavírá majitel restaurace Vláďa (Pavel Bartos), který se po rozvodu s Věrou (Soňa Norisová) podruhé oženil s mladší Broňou (Dominika Morávková). Po zkušenostech z minulého vztahu si nepřeje, aby jeho žena pracovala, a tak Broňa dělá všechno pro to, aby se o jejích pracovních aktivitách nedozvěděl. Spleť tajemství, které mají mezi sebou nejen páry, ale i samotní přátelé, se začne ještě víc zamotávat, když se na Adrianu obrátí manželka premiéra (Petra Vajdová) a chce svého muže (Jaroslav Plesl) opustit v čase předvolební kampaně…

Pod filmem V létě ti řeknu, jak se se mám je podepsán stejný tvůrčí tým, který má na svém kontě divácky úspěšné tituly Všechno nebo nic a Příliš osobní známost. Oba filmy v českých kinech vidělo více než 300 tisíc diváků a Příliš osobní známost se stala druhým divácky nejúspěšnějším snímkem roku 2020.

Scenáristka a spisovatelka Evita Twardzik patří k úspěšným slovenským autorkám ženské literatury, její knihy pravidelně vycházejí také v češtině.

Laskavá komedie V létě ti řeknu, jak se mám se opírá o silné herecké obsazení známých českých a slovenských herců.

Partnerem Kina Beseda je společnost Eurovia CS, a.s.

Hrají: Tereza Kostková, Simona Babčáková, Petra Vajdová, Soňa Norisová, Dominika Morávková, Anna Šišková, Dana Rogoz, Andreea Vasile, Ondřej Sokol, Martin Hofmann, Jaroslav Plesl, Marián Miezga, Ján Koleník, Pavel Bartos
Režie: Marta Ferencová
Kamera: Mário Ondriš
Znění: česky
Země: ČR
Rok: 2022
Doba trvání: 1 h 57 min

Galerie

Zakoupení vstupenky