Kalendář akcí

Červenec 2024
  
PoÚtStČtSoNe
1Po2Út3St4Čt56So7Ne
8Po9Út10St11Čt1213So14Ne
15Po16Út17St18Čt1920So21Ne
22Po23Út24St25Čt2627So28Ne
29Po30Út31St1Čt23So4Ne

U Petrových řádí chřipka

Aby vás v sále nic nepřekvapilo, mrkněte na aktuální opatření pro konání kulturních akcí a projekcí.

Podle ruského románu U Petrovových řádí chřipka vznikl horečnatý film o společnosti, která je kvůli strachu ze změny odsouzena opakovat minulé chyby. Snímek vrství mnoho časových i prostorových rovin a působí jako hlavolam pro mírně pokročilé.

Zemí se šíří virová infekce. V přecpaných vozech hromadné dopravy pokašlávají lidé s horečkou. Zdravotníci nezvládají přijímat pacienty. Stručný popis světa, v němž se odehrává osmý film dvaapadesátiletého Kirilla Serebrennikova, svádí k domněnce, že jde o příběh z covidových časů. Ve skutečnosti se jedná o adaptaci oceňované knihy Alexeje Salnikova, která v Rusku poprvé vyšla před pěti lety. Do češtiny byla přeložena vloni.

Příběh se odehrává v novoročních kulisách dnešního Jekatěrinburgu, kde žije a píše také autor knihy Salnikov. Pod vlivem chřipky, která postupně zachvátí celou rodinu, nejhůř chlapce vstřebávajícího napětí mezi rozvedenými rodiči, se ale mění jak vnímání postav, tak svět. Rozostřují se hranice mezi žánry i přítomností, minulostí a možnou budoucností. (zdroj: z recenze Martina Šrajera, www.magazin.aktualne.cz)

Zvýhodněná cena pro členy FK: 90 Kč lze uplatnit online.

V nezbytných případech lze vstupenky do filmového klubu zakoupit půl hodiny před začátkem představení v předsálí Kina Beseda, kde budou v prodeji také klubové legitimace na r. 2021 za sníženou cenu 60,- Kč.

Hrají: Yuri Kolokolnikov, Yuriy Borisov, Chulpan Khamatova, Yuliya Peresild, Aleksandra Revenko
Režie: Kirill Serebrennikov
Scénář: Kirill Serebrennikov
Kamera: Vladislav Opelyants
Znění: rusky s českými titulky

Galerie

Zakoupení vstupenky