Kalendář akcí

Duben 2024
  
PoÚtStČtSoNe
1Po2Út3St4Čt56So7Ne
8Po9Út10St11Čt1213So14Ne
15Po16Út17St18Čt1920So21Ne
22Po23Út24St25Čt2627So28Ne
29Po30Út1St2Čt34So5Ne

Trio Opera Divas: Vánoční koncert GLORIA

Trio Opera Divas ve složení Andrea Tögel Kalivodová, Pavlína Senič a Tereza Mátlová je prvním dámským operním triem v Čechách. Jeho je široký výběr repertoáru nejen z klasické hudby. Společné skladby si dámy nechávají “šít přímo na tělo”, aby každá mohla mít prostor pro specifiku a přednost svého témbru.

Andrea Tögel Kalivodová

Přední česká mezzosopranistka Andrea Kalivodová se narodila v Kroměříži (1977). Svoje dětství a mládí prožila v Brně, kde absolvovala konzervatoř (u prof. Jarmily Janíčkové) a zaznamenala svoje první výrazné pěvecké úspěchy. Dále pokračovala ve studiu na Hudební akademii múzických umění v Praze (prof. Naděžda Kniplová).

Při studiu se pravidelně zúčastňovala mezinárodních mistrovských kurzů, vždy u špičkových pedagogů a uměleckých osobností (Ralf Düring, Franz Lukasowski, Alexe Gall, Eva Blahová, Fabio Luissi, Otto Schenk a dalších). Nakonec se rozhodla pro nabízenou stáž na Universität für Musik und Darstellende Kunst Wien a strávila rok ve Vídni. Pěvecké i zahraniční studium vedlo mladou umělkyni k pěveckým soutěžím, často se stala jejich laureátkou. Velký úspěch zaznamenala například v roce 2001 v Londýně, kde získala jako mladý talent první cenu nadace Emy Destinové na mezinárodní pěvecké soutěži The Anglo-czechoslovac trust a byla pozvána na koncert mladých nadějných pěvců přímo do londýnské Covent Garden, kde debutovala s velkým úspěchem. Stala se rovněž semifinalistkou Belvedere International Singing Competition ve Vídni. Následovala i mnohá další ocenění.

Již v dobách svých studií začala hostovat a spolupracovat s našimi předními operními divadelními scénami. V roce 2001 stála poprvé na prknech Státní opery Praha v projektu Bušení do železné opony (soubor dvou oper Vladimíra Wimmera). V roce 2002 absolvovala s produkcí Opera Praha velké turné s operou Xerxes. Pro tuto operu nastudovala roli Amástrys, se kterou pak s velkým úspěchem navštívila také Německo, Švýcarsko, Francii a Lucembursko.

V červnu 2004 s úspěchem vystoupila na galakoncertě ke vstupu České republiky do EU ve velkém sále vídeňského Konzerthausu. Pravidelně koncertovala a koncertuje takřka v celé Evropě, několikrát také navštívila Japonsko, Koreu a USA. V roce 2005 se též zúčastnila evropského turné hvězd k 60. výročí konce druhé světové války – navštívila reprezentativní Bozarský palác v Bruselu či Kremelský koncertní palác v Moskvě.

Od roku 2002 vystupuje ve Státní opeře Praha a od roku 2003 zde působí jako sólistka (nyní Národní divadlo Praha). Zatím poslední rolí, kterou na své domovské scéně Andrea Kalivodová nastudovala, je poetická Dulcinea (režie Jiří Nekvasil, dirigent Heiko Mathias Förster). V dubnu 2008 se představila v roli Carmen v monumentálním provedení této slavné opery G. Bizeta v O2 Aréně v Praze. V tomto jedinečném nastudování Carmen vystoupila i v dalších městech Evropy (například v Budapešti, Mannheimu, Freiburgu) a tuto roli stále úspěšně ztvárňuje na scéně Národního divadla a Státní opery Praha.

V Hudebním divadle v Karlíně hostuje v nejslavnější operetě Oskara Nedbala, Polské krvi, v roli operní subrety Wandy. V rámci své koncertní činnosti absolvuje Andrea Kalivodová vystoupení po celé Evropě, Americe, Japonsku a dalších zemích.

Na sklonku roku 2011 byl vydán debutový kompaktní disk Andrey Kalivodové Cestami lásky, který je LIVE záznamem jejího úspěšného koncertu na festivalu Hudba tisíců Mahler Jihlava 2011. V roce 2015 vydala své nové CD Andrea Kalivodová Moje nej, kde představila své nejoblíbenější operní a muzikálové písně, písně blízké jejímu srdci.

Pavlína Senič

Operní pěvkyně Pavlína Senić má díky jižanským kořenům nezaměnitelnou barvu hlasu… Vystudovala Hudební Akademii Múzických Umění v Praze kde obdržela stipendium na londýnské Akademii Guildhall School of Music.

Pro všestrannost umělkyně, tanec, herectví, mluvené slovo, byla často obsazována nejen do operet ve Státní opera Praha – 3 titulní role Vivat Opereta Hraběnka Marica E. Kalmána, Rosalinda, Netopýr, J. Strausse, Líza, Země úsměvů, F. Lehára. Komorní divadlo J.K.Tyla v Plzni, titulní role Vévodkyně z Chicaga E. Kalmána. Severočeské divadlo opery a baletu v Ústí nad Labem, Hraběnka Marica E. Kalmána. V loňském roce nastudovala hlavní roli Mařenky v opeře Prodaná nevěsta B. Smetany v divadle Opery a Baletu v Ústí nad Labem. Velmi bohatá je i koncertní činnost Pavlíny Senić do níž patří písňová a duchovní tvorba. Po vydání vánočního CD “Vánoční dům s Pavlínou Senić” 2013, připravila úspěšné VÁNOČNÍ TURNÉ se souborem Musica Festiva.

Úzce spolupracuje s hudebním festivalem Znojmo, kde má každý rok svůj Gala koncert na zámku v Uherčicích. Pravidelně se věnuje charitě a vystupuje v projektech České televize, jako jsou: Pomozte dětem – Kuře, Adventní koncerty, koncert pro Kapku naděje. Je ale také vyhledávanou pěvkyní státních hymen. Největší úspěch slavila při přednesu srbské hymny při příležitosti Fed Cupu 2012. Přímý přenos vysílalo několik zemí světa a sportovní kanál Eurosport.

Předností sopranistky Pavlíny Senić, je dramaturgická spolupráce s pořadateli svých koncertů. V letošním roce 2016, natočila nové LIVE CD, svých nejoblíbenějších skladeb, které je věnováno “Boromejkám” pro Domov sv. Karla Boromejského.

Tereza Mátlová

Tereza Mátlová je operní i muzikálová zpěvačka, absolventka pražské HAMU a vítězka ceny Talent roku operního festivalu v irském Wexfordu. V letošním roce je nominovaná na Cenu Thálie 2016 za roli Konstance v Mozartově Únosu ze Serailu.

Účinkuje v Národním divadle v Praze, v divadle F. X. Šaldy v Liberci, v Severočeském divadle v Ústí nad Labem a i na světových hudebních scénách v rolích jako Gilda, Violetta, Pamina, Konstance, Adéla a další. Zpívala na prestižním turné Evy Urbanové a vystoupila jako host na turné Karla Gotta. Pro společnost Supraphon Records natočila operu Mirandolina B. Martinů a u agentury GOJA sólové CD a CD Hvězda betlémská, společně s Karlem Gottem, Evou Urbanovou a Danielem Hůlkou.

Spolupracuje s agenturou GOJA, která uvádí světové muzikály. Vystoupila v rolích jako Cosette v Les Misérables, Ellen v Miss Saigon, a nyní exceluje jako Carlotta Giudicelli v úspěšném muzikálu Fantom Opery.

Klavírní doprovod: Ladislava Kaspříková

Program koncertu:
L. Bernstein “Tonight” “West Side Story”
Tradicional Adeste Fideles
F. X. Gruber “Tichá noc”
Tradicional “Gloria”
C. Franck “Panis Angelicus”
F. Schubert “Ave Maria”
CH. Gounod J.S.Bach “Ave Maria”
G. Caccini “Ave Maria”
L. Denza “Funiculi, Funicula”
G. Bizet árie Carmen z opery “Carmen”
Ch. Gounod árie Julie “Je veux vivre” z opery Romeo a Jůlie
G. Donizetti árie Lucie “Regnava nel silenzio” z opery Lucia do Lammermoor
L. Bernstein “Somewhere” West Side Story
T. Albinoni “Adagio”
F. Sartori “Time to say Goodbye”
E. Morricone “Tenkrát na západě”
L. Cohen “Hallelujah”
Směs koled
Byla cesta byla ušlapaná
Den přeslavný
Chtíc aby spal

Doba trvání: 110 minut včetně přestávky
Pořadatel: MĚŠŤANSKÁ BESEDA PLZEŇ s. r. o.

Galerie

Zakoupení vstupenky