Kalendář akcí

Duben 2024
  
PoÚtStČtSoNe
1Po2Út3St4Čt56So7Ne
8Po9Út10St11Čt1213So14Ne
15Po16Út17St18Čt1920So21Ne
22Po23Út24St25Čt2627So28Ne
29Po30Út1St2Čt34So5Ne

Tomáš Kačo: My Songbook

Tato akce byla z technických důvodů zrušena.
Zakoupené vstupenky je možné do 24. 6. 2024  vrátit následujícím způsobem:
Klasicky zakoupená vstupenka: Nárok na vracení vstupného lze uplatnit na pokladně v Měšťanské besedě. Otevírací doba ZDE.
E-vstupenka: Vstupné vracíme automaticky návratovou transakcí na tentýž účet, z jakého byly vstupenky uhrazeny.


“My Songbook je výběr českých písní, mých oblíbených, které se mi zapsaly pod kůži již ve školním věku. Od té doby si je všechny pamatuju. Věřím, že melodie těchto písní jsou nesmrtelné. Spousta z nás má na tyto melodie vzpomínky, které nás dokážou přenést v čase. To je krása hudby. Rád bych Vás pozval na společný výlet časem, kde budeme mít prostor pro své sny.”
Tomáš Kačo

Tomáš Kačo tento večer vzdá hold tvůrcům, kteří svými písněmi navždy ovlivnili jeho dětství. Zazní originální variace na Holubí dům, Tulácké ráno či Dej mi víc své lásky. Vítejte na poetické a osobní cestě kultovním českým zpěvníkem druhé poloviny minulého století.

Cesta Tomáše Kača, klavíristy vybaveného talentem od přírody a nezměrnou pílí, ale také skladatele a aranžéra, je úžasným příběhem splněných životních snů. Své sólové recitály staví především na improvizaci, s níž rozehrává do neopakovatelných hudebních končin svůj jedinečný styl založený na fúzi klasiky, jazzu a tradiční romské hudby. Jeho hudební cestu kritika označuje za ojedinělou – „škatulku“ suis generis.

Tomáš Kačo komponuje i aranžuje hudbu pro sbory a orchestry, věnuje se i filmové hudbě. Rád připravuje témata na zadání pořadatelů. Je vyzdvihována jeho schopnost pohlížet na zavedená témata nově, často je označován jako „The opener“.

“Je zřejmé, že zde vyrostla velice pozoruhodná osobnost skladatele, interpreta a aranžéra, který má obrovský talent a potenciál přiblížit špičkové interpretační umění širokému spektru lidí. To, jakým způsobem dokáže oživit, obohatit a nasvítit klasické kusy z žánrově různých hudebních oblastí, je skutečně obdivuhodné.”
Ostravan pro MHF Leoše Janáčka

Odehrál množství recitálů v Evropě i USA. Na objednávku České filharmonie zkomponoval v roce 2021 pro závěrečný Open Air koncert 125. sezony variace na téma nejznámějších českých operních árií s příznačným názvem Fantasy Open Air. Pro slavnostní zahajovací koncert předsednictví České republiky v Radě Evropské unie napsal na zadání Úřadu vlády ČR skladbu nazvanou Stronger than Yesterday pro orchestr PKF – Prague Philharmonia premiérovanou v červenci 2022 v pražském Rudolfinu a následně v bruselském kulturním centru Palais.

Pořadatel: MĚŠŤANSKÁ BESEDA PLZEŇ s. r. o.

Galerie

Zakoupení vstupenky