Hudbu Tomáše Kača označují kritici za žánr „sui generis“ – natolik je jeho způsob propojení klasické, jazzové a tradiční romské hudby originální. Jeho cesta od rozladěného pianina až do newyorské Carnegie Hall má rysy amerického snu. Komponuje i aranžuje hudbu pro sbory a orchestry, ale věnuje se i filmové hudbě. Je vyzdvihována jeho schopnost pohlížet na zavedená témata nově, často je označován jako „The opener“. Svým životním příběhem by rád inspiroval i ostatní romské děti.
Na klavír hraje již od pěti let, stupnice a techniku se naučil až ve dvanácti letech v hudebce. Následovala studia na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a pražské AMU. Přijímací zkoušky na bostonskou hudební školu v Berklee si zaplatil z peněžní výhry v soutěži mladých skladatelů. Zde začal svůj romský původ vnímat jako rozlišnost a přednost, což se promítlo i do programu jeho recitálu v Carnegie Hall ve Weill Recital Hall v únoru 2018. V programu s podtitulem Gypsy Soul představil vlastní skladby, v nich si „každý z posluchačů najde svůj příběh“. Tomáš Kačo odehrál řadu recitálů po celém světě. Má za sebou dlouhodobou spolupráci s Idou Kelarovou (album Romská balada, 2010), spolupracuje s řadou českých symfonických orchestrů. Své debutové album My Home, na kterém hostuje několikanásobný držitel ceny Grammy John Patitucci, Ondřej Gregor Brzobohatý, Kühnův dětský sbor, ale i Kačova mladší sestra Veronika, vydal Tomáš symbolicky 28. října 2018. Následovala série pěti singlů. Hraje si v nich s tradičními českými koledami, ale vzdává též hold Ludwigu van Beethovenovi v kompozici For Ludwig, yours Elise.
Na objednávku České filharmonie v roce 2021 zkomponoval pro červnový závěrečný Open Air koncert 125. sezony variace na téma nejznámějších českých operních árií s příznačným názvem Fantasy Open Air. Speciálně pro slavnostní večer při příležitosti převzetí předsednictví ČR v Radě EU napsal na objednávku Úřadu vlády skladbu příznačně nazvanou Stronger than Yesterday.