Kalendář akcí

Prosinec 2023
  
PoÚtStČtSoNe
27Po28Út29St30Čt12So3Ne
4Po5Út6St7Čt89So10Ne
11Po12Út13St14Čt1516So17Ne
18Po19Út20St21Čt2223So24Ne
25Po26Út27St28Čt2930So31Ne

Sněžit už nikdy nebude

Aby vás v sále nic nepřekvapilo, mrkněte na aktuální opatření pro konání kulturních akcí a projekcí.

Do života uzavřené, zámožné komunity vstupuje masér z východu. Navzdory bohatství z nich vyzařuje vnitřní smutek a žal. Mysteriózní návštěvník má dar, jeho ruce léčí a jeho oči pronikají do duší osamělých žen. Jeho ruský přízvuk zní jako píseň minulosti, klidná melodie jejich dětství, kdy byl svět bezpečnějším místem. Zhenia, protože tak se jmenuje, mění jejich životy.

Małgorzata Szumowska v minulosti režírovala snímky Tvář, Tělo či poměrně známé Poslední jehňátko o děsivém zvratu událostí ve fiktivní sektě. Sněžit už nikdy nebude si zachovává mysteriózní atmosféru, jenom se stává ještě bizarnější podívanou, která nemá jednoznačné a jasné vyústění, což ale není na škodu. Je to dojmová podívaná, která v člověku zanechá stopu, i když nepředá jasné sdělení.

Pětatřicetiletý Ukrajinec Alec Utgoff známý ze seriálů Dracula nebo Stranger Things působí v roli velmi přesvědčivě a ukazuje, kolik toho v sobě Zhenia skrývá. Že nejde jen o mlčenlivého muže zírajícího z okna dlouhé minuty nebo mistra podivného umění, kterému nikdo kromě něj nerozumí. Výborně ztvárňuje i Zheniu tančícího po domě svého klienta nebo Zheniu, který možná eticky není tam, kde si ho v první chvíli představujeme.

Zvýhodněná cena pro členy FK: 90 Kč lze uplatnit online.

V nezbytných případech lze vstupenky do filmového klubu zakoupit půl hodiny před začátkem představení v předsálí Kina Beseda, kde budou v prodeji také klubové legitimace na r. 2021 za sníženou cenu 60,- Kč.

Hrají: Alec Utgoff, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati
Režie: Malgorzata Szumowska, Michal Englert
Kamera: Michal Englert
Znění: v původním znění s českými titulky
Země: Polsko, Německo
Rok: 2020
Doba trvání: 1 h 53 min
Pořadatel: Filmový klub Plzeň

Galerie

Zakoupení vstupenky