Od sezóny 2020/2021 je Tomáš Brauner šéfdirigentem Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK.V letech 2018–2021 byl šéfdirigentem Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně a hlavním hostujícím dirigentem Plzeňské filharmonie, se kterou získal v roce 2017 ocenění Classic Prague Awards 2017 v kategorii Nahrávka roku za nahrávku Kompletní dílo pro violoncello a orchestr Bohuslava Martinů, která vyšla u vydavatelství Dabringhaus und Grimm. V roce 2017 získal ocenění Umělecká cena města Plzně za mimořádný umělecký počin pro umělce nad 30 let. V letech 2013–2018 zastával funkci šéfdirigenta Plzeňské filharmonie. V letech 2014–2018 působil též jako hlavní hostujícího dirigent Symfonického orchestru Českého rozhlasu v Praze.
Tomáš Brauner spolupracuje s předními symfonickými orchestry: Česká filharmonie,
Deutsche Radio Philharmonie, Münchner Symphoniker, Nürnberger Symphoniker,
Krakowská filharmonie, National Radio Orchestra Romania, Slovenská filharmónie, PKFPrague Philharmonia, Philharmonie Südwestfalen, Státní filharmonie Košice, Státní orchestr moskevského rozhlasu, Orchestra of Colours Athen, Janáčkova filharmonie Ostrava, Moravská filharmonie Olomouc či Severočeská filharmonie Teplice aj. Je zván též významnými mezinárodními festivaly. Na Festival Richarda Strausse v Garmisch Parten-Kirchen byl pozván spolu se Symfonickým orchestrem českého rozhlasu na zahajovací koncert ke 150. výročí Richarda Strausse. Provedl zde mimo jiné Alpskou Symfonii Richarda Strausse. Dále hostoval na festivalech v Bad Kissingenu, Pražské jaro, MHF Smetanova Litomyšl, MHF Český Krumlov aj.
Uměleckou dráhu operního dirigenta zahájil v roce 2007 v Divadle J. K. Tyla v Plzni, kde nastudoval či dirigoval velký počet operních titulů. Jmenujme např. Ponchielliho La Giocondu, Mozartova Dona Giovanniho, Čajkovského Panny orleánské, Dvořákova Jakobína, Pucciniho Turandot, Adrianu Lecouvreur od Francesca Cilei, Gounodova Fausta, Tajemství Bedřicha Smetany.
Narodil se v Praze a vystudoval hru na hoboj a dirigování na tamější konzervatoři. V roce 2005 absolvoval Hudební fakultu Akademie múzických umění (obor dirigování) a následně také studijní stáž na vídeňské Universität für Musik und darstellende Kunst. O pět let později se stal laureátem Mezinárodní dirigentské soutěže Dimitrise Mitropoulose pořádané v řeckých Aténách.
Matouš Zukal začal hrát na klavír v sedmi letech. Studoval na Gymnáziu a Hudební škole hl. m. Prahy u J. Němcové a na Pražské konzervatoři ve třídě prof. I. Kahánka, u něhož v současné době pokračuje na AMU v Praze. Již od dětství se aktivně účastní mistrovských kurzů a konzultuje u významných zahraničních profesorů. V letech 2016, 2018 a 2019 absolvoval mistrovské kurzy v norském Bergenu pod vedením prof. J. Hlinky a L. O. Andsnese.
V roce 2021 byl Matouš vybrán jako stipendista International Music Academy v Lichtenštejnsku do třídy prof. M. Chernyavské. V současnosti je členem Akademie komorní hudby. V roce 2020 účinkoval na festivalu Dvořákova Praha, kde se podílel na provedení kompletního klavírního díla Antonína Dvořáka v rámci klavírního maratonu. Již během studií získal řadu významných ocenění v klavírních soutěžích – Virtuosi per musica di pianoforte, Broumovská klávesa, Soutěžní přehlídka konzervatoří a hudebních gymnázií.
V letech 2011, 2013 a 2015 se stal laureátem Mladého klavíru pražské konzervatoře. V roce 2019 zvítězil v soutěži Nadace Bohuslava Martinů. V letošním roce se stal laureátem mezinárodní soutěže Pražské jaro, kde získal 2. cenu a zvláštní cenu Nadace Gideona Kleina pro nejlepšího českého účastníka.
Bedřich Smetana:
Richard III., symfonická báseň, op. 11
Viktor Kalabis:
Koncert pro klavír a orchestr
Jean Sibelius:
Symfonie č. 1 e moll, op. 39
Matouš Zukal: klavír
Tomáš Brauner: dirigent