Kalendář akcí

Prosinec 2023
  
PoÚtStČtSoNe
27Po28Út29St30Čt12So3Ne
4Po5Út6St7Čt89So10Ne
11Po12Út13St14Čt1516So17Ne
18Po19Út20St21Čt2223So24Ne
25Po26Út27St28Čt2930So31Ne

Setkání / Encounter 2021: Yes (maybe)

Inscenace ANO! (Možná) je založena na tématu „Čestných rozhodnutí“ a vyzdvihuje produkční proces divadelního představení.

Lidský život je tvořen rozhodnutími. Na cestě k rozhodnutí se vystavujeme neustálému tlaku, což často vede k naší vlastní nejistotě. Vše je však ještě složitější, když jsou do toho zapojeni další lidé. Mezi našimi potřebami a potřebami našich kolegů roste napětí, což způsobuje dilema: Řídím se svým názorem a zůstávám věrný sám sobě nebo věnuji pozornost přáním druhé osoby? Jsme pohlceni našimi vlastními nároky a snažíme se o vlastní nedotknutelnost. Ale naše nedotknutelnost neustále upadá. Vracíme se zpět k otázkám o tom, jak a proč děláme určitá rozhodnutí, nebo jestli si na konci můžeme jednoduše lhát.

Takové otázky a jejich dynamika, existují také v uměleckém tvůrčím procesu. Ať už jako sólista nebo v týmu, musí být učiněna rozhodnutí. Slouží však učinění některých rozhodnutí k úspěchu a rozkvětu uměleckého díla? Marnost a nutkání oslovit svým uměním dav jsou součástí systému, ve kterém je umění generováno a nelze jej od něj oddělit. Existuje spousta různých důvodů, proč by umělcovo ego mohlo být důležitější než poselství jejich umění. Někdy z čistě racionálních důvodů, někdy podvědomě. Cesta k představení je minovým polem krizí se sebou nebo s ostatními jedinci.

„Je rok 2020 po Kristu a my stále žijeme ve středověku. Stále žijeme s tělem, které má mnohem více barev uvnitř než venku. Stále žijeme s pohádkou lásky a bez jediného dne bez krve. “ Jan Fabre

Mezinárodní festival divadelních škol Setkání / Encounter bude letos, vzhledem k nestabilní situaci, přesunut do online prostředí.

Hlavním cílem festivalu je vytvářet prostředí a zázemí pro prezentaci tvorby studentů vysokých uměleckých škol napříč všemi kontinenty. Během festivalu dochází ke střetu postojů, názorů a generací. Každý ročník festivalu je unikátní díky svému tématu, tím letošním je Jump. Skok do neznáma.

Skok do neznáma. Odvaha. Nejistota. Risk. Po třiceti letech nám dochází runway. Skočit a věřit. Skočit a nemyslet na přistání.

Průměrné trvání jedné generace je třicet let. Tento milník festival Encounter již překročil. Co bude dál? Jak postupovat vpřed, když nevíme, co nás čeká? A co si vzít s sebou? Použít tradice a zavedené hodnoty jako padák? Nebo skočit nalehko? Neexistuje správné rozhodnutí. Ale ať už chceme nebo ne, musíme skočit. Skočit a věřit. Skočit a nemyslet na přistání. Zaujmout pevný postoj, pokrčit kolena, napřáhnout se a…

Galerie

Zakoupení vstupenky