KULTURA V KARANTÉNĚ – Máte vstupenky na akci, která se kvůli koronaviru nemohla uskutečnit? JAK POSTUPOVAT? Předprodejní místa jsou od 12. 10. 2020 dočasně uzavřena. KONTAKTY

Kalendář akcí

Květen 2021
  
PoÚtStČtSoNe
26Po27Út28St29Čt301So2Ne
3Po4Út5St6Čt78So9Ne
10Po11Út12St13Čt1415So16Ne
17Po18Út19St20Čt2122So23Ne
24Po25Út26St27Čt2829So30Ne
31Po1Út2St3Čt45So6Ne

Setkání / Encounter 2021: Yes (maybe)

Inscenace ANO! (Možná) je založena na tématu „Čestných rozhodnutí“ a vyzdvihuje produkční proces divadelního představení.

Lidský život je tvořen rozhodnutími. Na cestě k rozhodnutí se vystavujeme neustálému tlaku, což často vede k naší vlastní nejistotě. Vše je však ještě složitější, když jsou do toho zapojeni další lidé. Mezi našimi potřebami a potřebami našich kolegů roste napětí, což způsobuje dilema: Řídím se svým názorem a zůstávám věrný sám sobě nebo věnuji pozornost přáním druhé osoby? Jsme pohlceni našimi vlastními nároky a snažíme se o vlastní nedotknutelnost. Ale naše nedotknutelnost neustále upadá. Vracíme se zpět k otázkám o tom, jak a proč děláme určitá rozhodnutí, nebo jestli si na konci můžeme jednoduše lhát.

Takové otázky a jejich dynamika, existují také v uměleckém tvůrčím procesu. Ať už jako sólista nebo v týmu, musí být učiněna rozhodnutí. Slouží však učinění některých rozhodnutí k úspěchu a rozkvětu uměleckého díla? Marnost a nutkání oslovit svým uměním dav jsou součástí systému, ve kterém je umění generováno a nelze jej od něj oddělit. Existuje spousta různých důvodů, proč by umělcovo ego mohlo být důležitější než poselství jejich umění. Někdy z čistě racionálních důvodů, někdy podvědomě. Cesta k představení je minovým polem krizí se sebou nebo s ostatními jedinci.

„Je rok 2020 po Kristu a my stále žijeme ve středověku. Stále žijeme s tělem, které má mnohem více barev uvnitř než venku. Stále žijeme s pohádkou lásky a bez jediného dne bez krve. “ Jan Fabre

Mezinárodní festival divadelních škol Setkání / Encounter bude letos, vzhledem k nestabilní situaci, přesunut do online prostředí.

Hlavním cílem festivalu je vytvářet prostředí a zázemí pro prezentaci tvorby studentů vysokých uměleckých škol napříč všemi kontinenty. Během festivalu dochází ke střetu postojů, názorů a generací. Každý ročník festivalu je unikátní díky svému tématu, tím letošním je Jump. Skok do neznáma.

Skok do neznáma. Odvaha. Nejistota. Risk. Po třiceti letech nám dochází runway. Skočit a věřit. Skočit a nemyslet na přistání.

Průměrné trvání jedné generace je třicet let. Tento milník festival Encounter již překročil. Co bude dál? Jak postupovat vpřed, když nevíme, co nás čeká? A co si vzít s sebou? Použít tradice a zavedené hodnoty jako padák? Nebo skočit nalehko? Neexistuje správné rozhodnutí. Ale ať už chceme nebo ne, musíme skočit. Skočit a věřit. Skočit a nemyslet na přistání. Zaujmout pevný postoj, pokrčit kolena, napřáhnout se a…

Galerie

Zakoupení vstupenky