Kalendář akcí

Leden 2024
  
PoÚtStČtSoNe
1Po2Út3St4Čt56So7Ne
8Po9Út10St11Čt1213So14Ne
15Po16Út17St18Čt1920So21Ne
22Po23Út24St25Čt2627So28Ne
29Po30Út31St1Čt23So4Ne

Setkání / Encounter 2021: The Gulf

První věta je nejtěžší k napsání. Stejně jako je těžké udělat dospělé rozhodnutí. Všechno vyžaduje kuráž a risk. Musíš odejít. Posunout se. Ale co když se topíme v našich myšlenkách, asociacích a nejistotách? Čas plyne, a když neuděláme první krok, ocitáme se v nebezpečí šílenství. Občas nás nicméně nejistota vezme na opravdovou cestu – takovou, kde poznáme sami sebe, kde se sami sebe ptáme na správné otázky a odpovědi se objevují spontánně. The Gulf je volný pocit dobrodružství Sindibáda, mořeplavce z Tisíce a jedné noci. Tato dobrodružství zastihnou hrdinu před odchodem a esta se odehrává ve světě zdánlivě bezcenných předmětů. Představení je hra s formami, iluze vystavěná na víře v životnost předmětů. Vše pro objevení sebe sama. Po tom všem můžeme často shledat, že ztratit se znamená najít správnou cestu.

Mezinárodní festival divadelních škol Setkání / Encounter bude letos, vzhledem k nestabilní situaci, přesunut do online prostředí.

Hlavním cílem festivalu je vytvářet prostředí a zázemí pro prezentaci tvorby studentů vysokých uměleckých škol napříč všemi kontinenty. Během festivalu dochází ke střetu postojů, názorů a generací. Každý ročník festivalu je unikátní díky svému tématu, tím letošním je Jump. Skok do neznáma.

Skok do neznáma. Odvaha. Nejistota. Risk. Po třiceti letech nám dochází runway. Skočit a věřit. Skočit a nemyslet na přistání.

Průměrné trvání jedné generace je třicet let. Tento milník festival Encounter již překročil. Co bude dál? Jak postupovat vpřed, když nevíme, co nás čeká? A co si vzít s sebou? Použít tradice a zavedené hodnoty jako padák? Nebo skočit nalehko? Neexistuje správné rozhodnutí. Ale ať už chceme nebo ne, musíme skočit. Skočit a věřit. Skočit a nemyslet na přistání. Zaujmout pevný postoj, pokrčit kolena, napřáhnout se a…

Galerie

Zakoupení vstupenky