KULTURA V KARANTÉNĚ – Máte vstupenky na akci, která se kvůli koronaviru nemohla uskutečnit? JAK POSTUPOVAT? Předprodejní místa jsou od 12. 10. 2020 dočasně uzavřena. KONTAKTY

Kalendář akcí

Květen 2021
  
PoÚtStČtSoNe
26Po27Út28St29Čt301So2Ne
3Po4Út5St6Čt78So9Ne
10Po11Út12St13Čt1415So16Ne
17Po18Út19St20Čt2122So23Ne
24Po25Út26St27Čt2829So30Ne
31Po1Út2St3Čt45So6Ne

Setkání / Encounter 2021: Saint Joan

Je rok 1429. Francie je utopená v chaosu války s Anglií už skoro celé století. Johanka z Arku, obyčejná dívka z venkova, která slyší hlasy svatých, kteří k ní promlouvají, se stává poslední nadějí své země. Ujímá se vedení francouzské armády a vede je k sérii zázračných vítězství. Dobývá zpět Orléans a korunuje Karla VII. králem Francie. To vše v rozmezí několika měsíců. V roce 1430 po dlouhém a těžkém procesu inkvizice, odsuzují Johanku z Arku autority a církev k upálení na hranici za kacířství. O sto let později ji stejná katolická církev prohlašuje za svatou. Ačkoliv postava Johanky z Arku inspiruje hudebníky, spisovatele a režiséry již několik století, Shawova Johanka z Arku nebyla inscenována v posledních třiceti letech. Studenti ATS National Academy of Theatre Arts in Krakow odvážně přepracovali obraz svaté divky, vytvořený Shawem, umístěním Johanky do světa na hranici apokalypsy či RPG hry. Monika Strzepka, jedna z nejznámějších a nejkontroverznějších osobnostní Polského divadla, proniká do současnosti s mocnou divadelní diagnózou. Svět v první poloviny 21. století stojí na hranici politických, ekologických a kulturních katastrof. Notre Dame hoří, stejně jako tundry na Sibiři a deštné pralesy v Amazonii. Johanka, dívka, která chtěla zachránit svět, hoří také. Absolventské představení studentů pátého ročníku z katedry herectví na ATS National Academy of Theatre Arts in Krakow.

Mezinárodní festival divadelních škol Setkání / Encounter bude letos, vzhledem k nestabilní situaci, přesunut do online prostředí.

Hlavním cílem festivalu je vytvářet prostředí a zázemí pro prezentaci tvorby studentů vysokých uměleckých škol napříč všemi kontinenty. Během festivalu dochází ke střetu postojů, názorů a generací. Každý ročník festivalu je unikátní díky svému tématu, tím letošním je Jump. Skok do neznáma.

Skok do neznáma. Odvaha. Nejistota. Risk. Po třiceti letech nám dochází runway. Skočit a věřit. Skočit a nemyslet na přistání.

Průměrné trvání jedné generace je třicet let. Tento milník festival Encounter již překročil. Co bude dál? Jak postupovat vpřed, když nevíme, co nás čeká? A co si vzít s sebou? Použít tradice a zavedené hodnoty jako padák? Nebo skočit nalehko? Neexistuje správné rozhodnutí. Ale ať už chceme nebo ne, musíme skočit. Skočit a věřit. Skočit a nemyslet na přistání. Zaujmout pevný postoj, pokrčit kolena, napřáhnout se a…

Galerie

Zakoupení vstupenky