Kalendář akcí

Prosinec 2023
  
PoÚtStČtSoNe
27Po28Út29St30Čt12So3Ne
4Po5Út6St7Čt89So10Ne
11Po12Út13St14Čt1516So17Ne
18Po19Út20St21Čt2223So24Ne
25Po26Út27St28Čt2930So31Ne

Setkání / Encounter 2021: Saint Joan

Je rok 1429. Francie je utopená v chaosu války s Anglií už skoro celé století. Johanka z Arku, obyčejná dívka z venkova, která slyší hlasy svatých, kteří k ní promlouvají, se stává poslední nadějí své země. Ujímá se vedení francouzské armády a vede je k sérii zázračných vítězství. Dobývá zpět Orléans a korunuje Karla VII. králem Francie. To vše v rozmezí několika měsíců. V roce 1430 po dlouhém a těžkém procesu inkvizice, odsuzují Johanku z Arku autority a církev k upálení na hranici za kacířství. O sto let později ji stejná katolická církev prohlašuje za svatou. Ačkoliv postava Johanky z Arku inspiruje hudebníky, spisovatele a režiséry již několik století, Shawova Johanka z Arku nebyla inscenována v posledních třiceti letech. Studenti ATS National Academy of Theatre Arts in Krakow odvážně přepracovali obraz svaté divky, vytvořený Shawem, umístěním Johanky do světa na hranici apokalypsy či RPG hry. Monika Strzepka, jedna z nejznámějších a nejkontroverznějších osobnostní Polského divadla, proniká do současnosti s mocnou divadelní diagnózou. Svět v první poloviny 21. století stojí na hranici politických, ekologických a kulturních katastrof. Notre Dame hoří, stejně jako tundry na Sibiři a deštné pralesy v Amazonii. Johanka, dívka, která chtěla zachránit svět, hoří také. Absolventské představení studentů pátého ročníku z katedry herectví na ATS National Academy of Theatre Arts in Krakow.

Mezinárodní festival divadelních škol Setkání / Encounter bude letos, vzhledem k nestabilní situaci, přesunut do online prostředí.

Hlavním cílem festivalu je vytvářet prostředí a zázemí pro prezentaci tvorby studentů vysokých uměleckých škol napříč všemi kontinenty. Během festivalu dochází ke střetu postojů, názorů a generací. Každý ročník festivalu je unikátní díky svému tématu, tím letošním je Jump. Skok do neznáma.

Skok do neznáma. Odvaha. Nejistota. Risk. Po třiceti letech nám dochází runway. Skočit a věřit. Skočit a nemyslet na přistání.

Průměrné trvání jedné generace je třicet let. Tento milník festival Encounter již překročil. Co bude dál? Jak postupovat vpřed, když nevíme, co nás čeká? A co si vzít s sebou? Použít tradice a zavedené hodnoty jako padák? Nebo skočit nalehko? Neexistuje správné rozhodnutí. Ale ať už chceme nebo ne, musíme skočit. Skočit a věřit. Skočit a nemyslet na přistání. Zaujmout pevný postoj, pokrčit kolena, napřáhnout se a…

Galerie

Zakoupení vstupenky