Kalendář akcí

Květen 2024
  
PoÚtStČtSoNe
29Po30Út1St2Čt34So5Ne
6Po7Út8St9Čt1011So12Ne
13Po14Út15St16Čt1718So19Ne
20Po21Út22St23Čt2425So26Ne
27Po28Út29St30Čt311So2Ne

Setkání / Encounter 2021: Maloměšťákova svatba

Malogradanska svadba je příběh o vytváření a vynalézání tradic. Ženich představuje otci nevěsty nábytek, který sám vlastníma rukama vyrobil, čímž odmítá nábytek, který se po generace dědí v rodině nevěsty a na kterém po generace žijí a umírají. V průběhu hry diváci zjišťují tajemství hostů a s tím jak se rozpadá obraz perfektní rodiny, rozpadá se i nábytek.

Představení je koncipováno jako rodinné svatební fotografování. Zatímco mimo objektiv fotoaparátu se rodinné vztahy založené na mýtech rozpadají, ve finálním záběru je opět obrázek perfektní rodiny. Idea fotografování vzešla z hlubokého přemýšlení o základním nástroji falešné prezentace 21. století. Přestože se v průběhu svatby odhalí rodinná tajhemství a vše se rozpadne, další generace se stejně podívají do svatebního alba a uvidí perfektní rodinné svatební fotky. Inscenace univerzity Theatre and Radio studio of Faculty of Dramatic Arts in Belgrade.

Mezinárodní festival divadelních škol Setkání / Encounter bude letos, vzhledem k nestabilní situaci, přesunut do online prostředí.

Hlavním cílem festivalu je vytvářet prostředí a zázemí pro prezentaci tvorby studentů vysokých uměleckých škol napříč všemi kontinenty. Během festivalu dochází ke střetu postojů, názorů a generací. Každý ročník festivalu je unikátní díky svému tématu, tím letošním je Jump. Skok do neznáma.

Skok do neznáma. Odvaha. Nejistota. Risk. Po třiceti letech nám dochází runway. Skočit a věřit. Skočit a nemyslet na přistání.

Průměrné trvání jedné generace je třicet let. Tento milník festival Encounter již překročil. Co bude dál? Jak postupovat vpřed, když nevíme, co nás čeká? A co si vzít s sebou? Použít tradice a zavedené hodnoty jako padák? Nebo skočit nalehko? Neexistuje správné rozhodnutí. Ale ať už chceme nebo ne, musíme skočit. Skočit a věřit. Skočit a nemyslet na přistání. Zaujmout pevný postoj, pokrčit kolena, napřáhnout se a…

Galerie

Zakoupení vstupenky