Kalendář akcí

Červenec 2024
  
PoÚtStČtSoNe
1Po2Út3St4Čt56So7Ne
8Po9Út10St11Čt1213So14Ne
15Po16Út17St18Čt1920So21Ne
22Po23Út24St25Čt2627So28Ne
29Po30Út31St1Čt23So4Ne

Šárka Miková: Co z nich bude?

Seminář „Co z nich bude?“ je určen rodičům, kteří přemýšlejí nad výchovou svých dětí v dlouhodobém horizontu. Přestože se snaží s dětmi zvládat každodenní výzvy, záleží jim také na tom, jak jejich výchovné postupy ovlivní dítě do budoucna. Chtějí, aby se z jejich dítěte stal spokojený a úspěšný dospělý, a uvědomují si, že je důležité ve výchově respektovat jeho osobnost. Dát dítěti autonomii ale od rodičů vyžaduje odvahu překonávat vlastní nejistotu.

Pro rodiče je těžké zůstat klidný, když se dítě vzteká. Je obtížné hájit dítě před lidmi, kteří zpochybňují způsob, jakým ho rodič vychovává. Má-li navíc dítě jinou povahu, rodiče nevidí jasně, že jeho dnešní chování je nezralou formou silných stránek jeho osobnosti. Doufají, že „z toho vyroste“, místo abych dítěti dopřáli prostor, ve kterém své vrozené vlohy může rozvíjet. Proto i z milovaného dítěte může vyrůst dospělý s narušenou sebehodnotou, kvůli které mu hrozí potíže v práci i osobním životě.

V semináři získají účastníci informace o tom, jak mohou jako rodiče podpořit dítě v rozvoji jeho silných stránek a korigovat jeho chování, aniž by přitom narušovali jeho sebehodnotu.

Seminář bude interaktivní. Každý návštěvník obdrží při vstupu do sálu tištěného průvodce, vytvořeného speciálně pro tuto příležitost. V průběhu semináře si do něj budou moci návštěvníci zapisovat své postřehy, aby mohli získané informace lépe využít v praxi. Průvodce obsahuje také shrnutí nejdůležitějších informací o typech osobnosti dle Teorie typů, a usnadní tím pádem orientaci v tomto komplexním tématu.

V závěru semináře bude pokřtěna nová kniha Šárky Mikové „Milovat nestačí: Cesta k sebehodnotě s Teorií typů“.

Praktické informace:
– vstup do sálu bude umožněn už v 9:40
– každý návštěvník obdrží při vstupu zdarma tištěného průvodce a tužku
– na akci bude možné si zakoupit novou knihu Šárky Mikové „Milovat nestačí“, ale i dříve vydané bestsellery „Nejsou stejné“ a „Ani mámy nejsou stejné“
– na závěr akce proběhne autogramiáda

Galerie

Zakoupení vstupenky