Kalendář akcí

Prosinec 2023
  
PoÚtStČtSoNe
27Po28Út29St30Čt12So3Ne
4Po5Út6St7Čt89So10Ne
11Po12Út13St14Čt1516So17Ne
18Po19Út20St21Čt2223So24Ne
25Po26Út27St28Čt2930So31Ne

Psí život + Cirkus + workshop žonglování s Adamem Jarchovským / Moje kino LIVE

V rámci online streamu Moje kino LIVE proběhne projekce filmů „Cirkus“ a „Psí život“, po které bude následovat dětský workshop žonglování s Adamem Jarchovským. Jak na to?

Snímky Cirkus a Psí život vypráví osudy ikonického tuláka Charlieho. V prvním se nedopatřením dostane k práci v cirkusu, když utíká před policisty. Ve druhém se mu změní život, když zachrání opuštěného psa. V obou bojuje o srdce krásné ženy a oba rovněž geniálně míchají komiku se sentimentem a zobrazují sociální nerovnost a bolestivou realitu chudých. Mistrovská práce s tělem, gagy a pečlivá choreografie činí z filmů zábavnou podívanou.

Za Cirkus získal Charlie Chaplin v roce 1928 Oscara v podobě Zvláštní ceny udělené současně za scénář, herecký výkon a produkci filmu.

Cirkus / Charlie Chaplin / USA 1928 / 72 min. / němá verze s hudebním doprovodem / české titulky / přístupný / DCP, MP4 – Zběsilá honička s policisty zavede tuláka Charlieho (Charlie Chaplin) do cirkusového šapitó zrovna během představení. Jeho nápaditý útěk má u nic netušících diváků takový úspěch, že si Charlie vyslouží okamžité angažmá. Jeho cirkusová kariéra se ale zdaleka nevyvíjí podle představ přísného princiápála. Vše navíc zkomplikuje Charlieho citové vzplanutí k akrobatce Merně. Boj o své místo na světě, v cirkuse a v srdci milované ženy ale tulák nikdy nevzdá!

Psí život / Charlie Chaplin / USA 1918 / 32 min. / němá verze s hudebním doprovodem / české titulky / přístupný / DCP, MP4 – Charlie Chaplin v legendární roli tuláka, který spí na ulici, nemá co jíst a zažívá samé lapálie. Jeho život se náhle změní, když zachrání opuštěného psa Scrapse. Stanou se nejlepšími přáteli a společně se protloukají městem. Jednou se vydají do baru, kde se tulák zamiluje do sličné zpěvačky. Bohužel je však z baru vyhozen, protože nemá peníze. Nepříjemnou situaci mu pomůže vyřešit jeho věrný přítel Scraps, který vyhrabe peněženku, a tak se spolu mohou vydat dobýt zpět srdce milované ženy.

Žonglování v obýváku s Adamem Jarchovským z CIRQUEONu:
Žonglovat může každý a nejsou k tomu potřeba dokonce ani míčky! Adam Jarchovský z CIRQUEONu – Centra pro nový cirkus diváky provede základy žonglování a ukáže jim, že své první cirkusové číslo zvládnou i jen za pomoci tří igelitových tašek.

Hrají: Charlie Chaplin
Režie: Charlie Chaplin
Scénář: Charlie Chaplin
Znění: němá verze s hudebním doprovodem + české titulky
Země: USA
Rok: 1918 a 1928

Galerie

Zakoupení vstupenky