Kalendář akcí

Prosinec 2023
  
PoÚtStČtSoNe
27Po28Út29St30Čt12So3Ne
4Po5Út6St7Čt89So10Ne
11Po12Út13St14Čt1516So17Ne
18Po19Út20St21Čt2223So24Ne
25Po26Út27St28Čt2930So31Ne

ONLINE: Tanzanie se zebrami pod hvězdami

Přednášky z cestovatelského festivalu KOLEM SVĚTA teď můžete sledovat v přímém přenosu ONLINE. Jak se připojit k cestovatelské přednášce zjistíte ZDE.

Mambo rafiki! Pojďte s námi společně poznat tanzanskou povahu, kde všude lze v Tanzanii půjčit auto či jak to voní na ostrově koření. Společně zjistíme, že „Hakuna matata“ není jen fráze z oblíbeného animovaného filmu, ale je to skutečný životní styl místních obyvatel. Nakonec se dozvíte i to, jak se spí se zebrami pod hvězdami…

Naše putování zahájíme v Arushe, hlavním městě safari. Prozkoumáme krásy místních národních parků Tarangire, Serengeti a Ngorongoro a to včetně návštěvy místní nemocnice. Víte, jaké je to jezdit místní dopravou s domorodci? To se dozvíte, až pojedeme do přírodní rezervace u jezera Natron. Uvidíme hejna růžových plameňáků, život v místní vesnici i okolí tohoto tajuplného jezera. Společně se vykoupeme v horkých pramenech a vydáme se až na „konec světa“.

Z Tangy přeletíme na ostrov koření – Zanzibar. Ve Stone Town okusíme pohostinnost místních trhů, společně s opičkami z pralesa projdeme mangrovými lesy a hned na to přivoníme k čerstvě utržené vanilce či hřebíčku.

Ocitneme se na liduprázdné pláži, kde se čas doslova zastavil. Chtěli byste z jednoho místa pozorovat zároveň východ i západ slunce? Toto se Vám splní v bývalém ráji batůžkářů Nungwi, které je dnes přeplněno luxusními hotely obklopenými slumem.

Na závěr dostaneme lekci svahilštiny v protestanském kostele v Dar es Salaamu a poznáme odvrácenou stránku tohoto města.

KOLEM SVĚTA – cyklus cestovatelských přednášek
Pořádá a uvádí Karel Wolf, [email protected]
Přednáší a promítá Honza Papež a Petra Wirthová

Galerie

Zakoupení vstupenky