Kalendář akcí

Prosinec 2023
  
PoÚtStČtSoNe
27Po28Út29St30Čt12So3Ne
4Po5Út6St7Čt89So10Ne
11Po12Út13St14Čt1516So17Ne
18Po19Út20St21Čt2223So24Ne
25Po26Út27St28Čt2930So31Ne

ONLINE: Současná migrace do Evropy

Přednášky z cestovatelského festivalu KOLEM SVĚTA teď můžete sledovat v přímém přenosu ONLINE. Jak se připojit k cestovatelské přednášce zjistíte ZDE.

Barvité vyprávění novinářky Markéty Kutilové nás zavede do světa lidí putujících za lepší budoucností. Po pevnině i po moři, skrze konkrétní příběhy budeme názorně
provedeni dvěma hlavními migračními trasami na cestě do Evropy. Kutilová sleduje už roku 2015 dvě hlavní migrační trasy – Balkánskou i Libyjskou. Osobně jezdí do Řecka či Makedonie a natočila několik reportáží o migrantech v Libyi. Sledovala i tzv. záchrannou operaci ve Středozemním moři. Co se to vlastně děje, jak na to reaguje naše společnost a co to znamená pro Evropu?

S migranty natáčela i v Gambii, Senegalu, Švédsku, Německu, Řecku, Makedonii, Sýrii, Libyi, Iráku.

Markéta Kutilová, novinářka
– Začínala v roce 2012 jako redaktorka Lidových novin. Jako novinářka pracovala v různých afrických i asijských zemích. Zakládala misi Člověka tísni v DR Kongo. Posledních 6 let dokumentuje válku s IS a válku v Sýrii. Spolu s Lenkou Klicperovou podnikly 11 cest do Sýrie a 5 do Iráku a jednu do Libye. Napsaly čtyři knihy – Islámskému státu na dostřel I a II, Ve válce a Válka je mým osudem. Svoje reportáže publikuje zejména v pořadu Reportéři ČT, v časopise Reflex a spolupracuje s řadou českých i zahraničních médií. Spolupracuje ale s mnoha českými médii. Dalším jejím tématem je migrace do Evropy – sleduje pravidelně balkánskou i Libyjskou migrační trasu. Je spoluautorkou několika reportáží oceněných cenou Czech press photo.

KOLEM SVĚTA ONLINE – cyklus cestovatelských přednášek
Pořádá a uvádí Karel Wolf, [email protected]
Promítá novinářka Markéta Kutilová

Galerie

Zakoupení vstupenky