Kalendář akcí

Prosinec 2023
  
PoÚtStČtSoNe
27Po28Út29St30Čt12So3Ne
4Po5Út6St7Čt89So10Ne
11Po12Út13St14Čt1516So17Ne
18Po19Út20St21Čt2223So24Ne
25Po26Út27St28Čt2930So31Ne

ONLINE: Pěšky z Paříže do Santiaga de Compostela

Mladí cestovatelé z Třebíče se vydali pěšky z Paříže do Santiaga. O svém putování vydali knihu.

Matouš Dvořák a Nico Moro jsou studenti z Třebíče, kteří se před dvěma lety vydali na svou životní pouť. Na Svatojakubskou cestu do Santiaga de Compostela každým rokem proudí tisíce poutníků z celého světa, avšak trasa Třebíčanů byla zcela netradiční. Začínala totiž v Paříži a byla dlouhá bezmála 1600 km.

Před samotným putováním nedokázali cestovatelé odhadnout, co vše bude dvouměsíční cesta obnášet, a naprosto podcenili své síly a přípravy. O vtipné historky, prekérní situace či dokonce život ohrožující okamžiky pak nebyla nouze. Své dojmy se rozhodli sepsat do knihy, kterou pojali formou deníku. Kniha Pěšky z Paříze do Santiaga vyšla 22. dubna a čtenáři se při její četbě rozhodně pobaví. “Je to takové putování Pata a Mata v novodobé podobě. Rozhodně jsme nevěděli, do čeho jdeme a pak jsme se nestačili divit,” uvedl Matouš Dvořák, jeden z autorů. “Zažili jsme vlnu obrovských veder, neustále bojovali s nedostatkem pitné vody a dvakrát nás dokonce po lese honila divoká prasata,” dodal.

Studenti by rádi ve svých cestách pokračovali a na tento rok si naplánovali další svůj velký cíl – Cyrilometodějskou cestu, která míří z řecké Soluně na Velehrad, a poutníci tak budou muset překonat hranice šesti států. Mladíci se rozhodli začít v Athénách a skončit v Třebíči a cestu si tak trochu prodloužit.

KOLEM SVĚTA ONLINE – cyklus cestovatelských přednášek
Pořádá a uvádí Karel Wolf, [email protected]
Promítají cestovatelé Matouš Dvořák a Nico Moro

Galerie

Zakoupení vstupenky