Kalendář akcí

Listopad 2023
  
PoÚtStČtSoNe
30Po31Út1St2Čt34So5Ne
6Po7Út8St9Čt1011So12Ne
13Po14Út15St16Čt1718So19Ne
20Po21Út22St23Čt2425So26Ne
27Po28Út29St30Čt12So3Ne

Setkání / Encounter 2021: Hády – Pokusy o minulost

To, že se v Brně říše mrtvých nachází nad městem, neznamená, že se ráj nachází pod městem. Hledat jej je naším celoživotním údělem. Nachází se ráj v pravdě nebo pravda v ráji?

Autorská inscenace studentů Janáčkovy akademie múzických umění podle románu Sylvie Richterové Každá věc ať dospěje na své místo vypráví příběh, který je i není o žití v minulém režimu.

Mezinárodní festival divadelních škol Setkání / Encounter bude letos, vzhledem k nestabilní situaci, přesunut do online prostředí.

Hlavním cílem festivalu je vytvářet prostředí a zázemí pro prezentaci tvorby studentů vysokých uměleckých škol napříč všemi kontinenty. Během festivalu dochází ke střetu postojů, názorů a generací. Každý ročník festivalu je unikátní díky svému tématu, tím letošním je Jump. Skok do neznáma.

Skok do neznáma. Odvaha. Nejistota. Risk. Po třiceti letech nám dochází runway. Skočit a věřit. Skočit a nemyslet na přistání.

Průměrné trvání jedné generace je třicet let. Tento milník festival Encounter již překročil. Co bude dál? Jak postupovat vpřed, když nevíme, co nás čeká? A co si vzít s sebou? Použít tradice a zavedené hodnoty jako padák? Nebo skočit nalehko? Neexistuje správné rozhodnutí. Ale ať už chceme nebo ne, musíme skočit. Skočit a věřit. Skočit a nemyslet na přistání. Zaujmout pevný postoj, pokrčit kolena, napřáhnout se a…

Hrají: Denisa Cupáková, Júlia Ilčinová, Anna Řeháková, Zuzana Škopová, Sabina Šlachtová, Veronika Špačková, Zdislava Začalová, Daniel Gajdoš, Tibor Kotlár, Šimon Obdržálek, Jakub Zelinka
Režie: Igor Dostálek

Galerie

Zakoupení vstupenky