Kalendář akcí

Listopad 2023
  
PoÚtStČtSoNe
30Po31Út1St2Čt34So5Ne
6Po7Út8St9Čt1011So12Ne
13Po14Út15St16Čt1718So19Ne
20Po21Út22St23Čt2425So26Ne
27Po28Út29St30Čt12So3Ne

Okupace

Aby vás v sále nic nepřekvapilo, mrkněte na aktuální opatření pro konání kulturních akcí a projekcí.

Opilý ruský voják přijde do baru… Tak nezačíná vtip, touto scénou nabírá na obrátkách ambiciózní filmový debut Okupace. V něm se divadelní bar stává stísněným metaforickým prostorem, do něhož se vejde celý český národ se svými chybami a stesky. Spolek oblastních divadelníků v ošuntělém normalizačním kulturním domě právě odehrál další reprízu Reportáže psané na oprátce od Julia Fučíka. Režisér v podání Martina Pechláta má ke spokojenosti daleko. Stejně jako ambiciózní herec, jehož ztvárnil Pavel Neškudla, se užírá tím, jak z donucení či nedostatku odvahy mrhají talentem.

Zato ředitel překvapivě hraný Otakarem Brouskem se stará především o to, aby si jeho podřízení nijak nezadali. Třeba tím, že ani na baru po představení nesundají nacistickou uniformu, což by si ledaskdo mohl vyložit ledasjak.

Atmosféra zmaru a věčného přežívání je však teprve předehrou k tomu, co následuje, když někdo zabuší na dveře… (zdroj:  Tomáš Stejskal, www.magazin.aktualne.cz). Film proměnil čtyři ze šesti nominací Cen české filmové kritiky, za režii, scénář, nejlepší film a režisér Michal Nohejl se stal objevem roku.

Zvýhodněná cena pro členy FK: 90 Kč lze uplatnit online.

V nezbytných případech lze vstupenky do filmového klubu zakoupit půl hodiny před začátkem představení v předsálí Kina Beseda, kde budou v prodeji také klubové legitimace na r. 2021 za sníženou cenu 60,- Kč.

Hrají: Martin Pechlát, Otakar Brousek, Antonie Formanová, Cyril Dobrý, Pavel Neškudla, Tomáš Jeřábek, Alexej Gorbunov, Vlastimil Venclík
Režie: Michal Nohejl
Kamera: Jan Baset Střítežský
Znění: česky
Země: ČR
Rok: 2021
Doba trvání: 1 h 37 min
Pořadatel: Filmový klub Plzeň

Galerie

Zakoupení vstupenky