Vážení zákazníci, prodejna vstupenek v Měšťanské besedě má letní prázdniny. Vstupenky můžete nakupovat online. Těšíme se na vás opět od 2. 9. Děkujeme vám za pochopení a přejeme krásné léto!

Kalendář akcí

Červenec 2024
  
PoÚtStČtSoNe
1Po2Út3St4Čt56So7Ne
8Po9Út10St11Čt1213So14Ne
15Po16Út17St18Čt1920So21Ne
22Po23Út24St25Čt2627So28Ne
29Po30Út31St1Čt23So4Ne

Okupace

Aby vás v sále nic nepřekvapilo, mrkněte na aktuální opatření pro konání kulturních akcí a projekcí.

Opilý ruský voják přijde do baru… Tak nezačíná vtip, touto scénou nabírá na obrátkách ambiciózní filmový debut Okupace. V něm se divadelní bar stává stísněným metaforickým prostorem, do něhož se vejde celý český národ se svými chybami a stesky. Spolek oblastních divadelníků v ošuntělém normalizačním kulturním domě právě odehrál další reprízu Reportáže psané na oprátce od Julia Fučíka. Režisér v podání Martina Pechláta má ke spokojenosti daleko. Stejně jako ambiciózní herec, jehož ztvárnil Pavel Neškudla, se užírá tím, jak z donucení či nedostatku odvahy mrhají talentem.

Zato ředitel překvapivě hraný Otakarem Brouskem se stará především o to, aby si jeho podřízení nijak nezadali. Třeba tím, že ani na baru po představení nesundají nacistickou uniformu, což by si ledaskdo mohl vyložit ledasjak.

Atmosféra zmaru a věčného přežívání je však teprve předehrou k tomu, co následuje, když někdo zabuší na dveře… (zdroj:  Tomáš Stejskal, www.magazin.aktualne.cz). Film proměnil čtyři ze šesti nominací Cen české filmové kritiky, za režii, scénář, nejlepší film a režisér Michal Nohejl se stal objevem roku.

Zvýhodněná cena pro členy FK: 90 Kč lze uplatnit online.

V nezbytných případech lze vstupenky do filmového klubu zakoupit půl hodiny před začátkem představení v předsálí Kina Beseda, kde budou v prodeji také klubové legitimace na r. 2021 za sníženou cenu 60,- Kč.

Hrají: Martin Pechlát, Otakar Brousek, Antonie Formanová, Cyril Dobrý, Pavel Neškudla, Tomáš Jeřábek, Alexej Gorbunov, Vlastimil Venclík
Režie: Michal Nohejl
Kamera: Jan Baset Střítežský
Znění: česky
Země: ČR
Rok: 2021
Doba trvání: 1 h 37 min
Pořadatel: Filmový klub Plzeň

Galerie

Zakoupení vstupenky