Kalendář akcí

Prosinec 2022
  
PoÚtStČtSoNe
28Po29Út30St1Čt23So4Ne
5Po6Út7St8Čt910So11Ne
12Po13Út14St15Čt1617So18Ne
19Po20Út21St22Čt2324So25Ne
26Po27Út28St29Čt3031So1Ne

Obludárium

Na zahradě Měšťanské besedy vyrostl dlouho očekávaný stan, v němž se prohánějí obludy a jejich krotitelé v legendární varietní show Obludárium. Jedinečnou atmosféru vytváří už ve vstupních prostorách Měšťanské besedy výstava Divadla bratří formanů, která diváky naladí kabaretně či pohádkově.

A protože se již vstupem do zahrady návštěvníci ocitají ve světě bratří Formanů, prosíme všechny o včasný příchod, aby nikomu nic neuniklo, hlavně začátek představení v 19:30 hod. Po začátku produkce již nebude možný vstup do stanu.

Časy potulných komediantů, kočovných cirkusů, němých grotesek a zmizelou atmosféru nočních šantánů a kabaretů – to všechno divákům připomene obnovená premiéra legendárního varietního show Divadla bratří Formanů.

Představení vzniklé v roce 2007 získalo Cenu Alfréda Radoka a současně vyhrálo anketu Divadelních novin o Inscenaci roku. Ve své době s úspěchem procestovalo téměř celou Evropu.  „Život, osud či Bůh obdařil některé lidi krásou, šarmem a oslnivostí. Takto vybaveni ovlivňují a mnohdy i řídí náš vkus, zatímco jiní, k nimž osud nebyl tak milostivý a stali se hříčkou přírody, musí o přízeň bojovat. Někteří ve svém smutku zahynou nebo si sami vezmou život. Jiní se však rozhodnou se svým osudem bojovat a vydobýt si úctu či obdiv nebo alespoň malé místo mezi námi. Jsou oškliví, nebo dokonce zrůdní,“ tak popisuje principál Petr Forman své účinkující. Obludárium je postavené na volném sledu rozmanitých čísel, výtvarně a herecky působivých okamžiků a drobných příběhů, spojených jednotným tématem, kabaretní atmosférou a netradičním prostorem. Diváci uvidí siláka, který vládne oslnivým hlasem, vousatou zpěvačku, mořskou pannu, krasojezdkyni či tři české velké hlavy – to vše za doprovodu kapely. Obludárium vyjadřuje touhu inspirovat se vším, co může na jevišti čelit bulváru dnešní doby – někdy jde jen o obraz, náladu nebo emoci, jindy se rozvine křehký příběh. Nechybí humor ani zábava hrubšího zrna, za vším však stojí úžas nad věcmi vymykajícími se našemu chápání a vzrušujícími naši mysl svou tajemností.

Obludy: Petr Forman, Veronika Švábová, Jacques Laganache, Kristýna Boková / Jitka Hradilková, Petra Brabcová / Marta Vodenková, Miroslav Kochánek / Michael Vodenka, Jana Vránová

Rozsvítil: Zdeněk Borůvka/ Petr Goro Horký

Ozvučil: Fernando Herranz Solis/ Philippe Le Forestier

Roztočil: Ivan Arsenjev/Josef Sodomka

Doprovodil: orchestr „Cvičené svině“Jakub Mašek/ Jan Čížek, Daniel Wunsch/Jan Andr, Martin Zavoďan/ Standa Mácha, Petr Beránek / Karel Vencour

Divadlo: Divadlo bratří Formanů
Doba trvání: 100 minut bez přestávky

Galerie

Zakoupení vstupenky