Podmínky vstupu do Měšťanské besedy ZDE.

Kalendář akcí

Říjen 2021
  
PoÚtStČtSoNe
27Po28Út29St30Čt12So3Ne
4Po5Út6St7Čt89So10Ne
11Po12Út13St14Čt1516So17Ne
18Po19Út20St21Čt2223So24Ne
25Po26Út27St28Čt2930So31Ne

Nezmaři

22. 3. 2022 Út 19:00 Malý sál připravujeme koupit

...

Tento koncert musí být z důvodu nařízené karantény přesunut na 22. 3. 2022 místo původně plánovaného 19. 10. 2021. Vstupenky na původní termín zůstávají v platnosti.

Pokud by se vám nový termín představení nehodil, je možné vstupenky vrátit následujícím způsobem: Nárok na vracení vstupného u klasicky zakoupených vstupenek na pokladně lze uplatnit v místě, kde byla vstupenka zakoupena, nejpozději do 5 pracovních dnů od data uvedeného na vstupence na akci, která byla zrušena nebo se jí týkala změna programu.
E-vstupenka – zakoupená přes www.mestanskabeseda.cz nebo www.goout.cz:
V případě e-vstupenek je zaplacená částka vrácena na bankovní účet, z něhož byla zaplacena, poté, co zákazník pošle žádost o vrácení na e-mail [email protected].


Speciální host: Petr Dopita, zpěvák a mistr světa ve hře na kanadskou pilu

Stálice české hudební scény se vrací do Měšťanské besedy v Plzni, kde zahraje písničky nejen z posledního alba. Zpívat se budou písně z celé historie kapely, od jejích počátků až po současnost.

Jedna z nejstarších českých folkových kapel  byla založena roku 1978 a od roku 2002 působí ve složení Pavel Zajíc, Pavel Drengubák, Tonda Hlaváč a Šárka Benetková. Za tu dobu se jejich tvorba se posunula od převzatých skladeb světových folkových celebrit, opatřených vlastními texty, až k téměř výhradně vlastní produkci písniček, doplněných tu a tam příspěvky spřátelených hudebníků a textařů. Nezmaři už posbírali všechna ocenění, která se v tomto žánru udělují – kromě plzeňských Port získali také dvě ceny Zlatý klíč v kategorii Folk & Country.

Petr Dopita

Zpívat začal už jako dítě v pěveckém sboru. Profesionální uměleckou dráhu zahájil po několika vítězstvích v talentových soutěžích jako sólista Orchestru Gustava Broma. Posléze působil jako sólový zpěvák v Polsku a Německu. V roce 1993 nastoupil do angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, kde ztvárnil přes dvě desítky operních, operetních i muzikálových rolí. V roce 1996 získal titulní roli v muzikálu Dracula a od té doby jej lze dodnes vidět i v mnoha pražských muzikálových produkcích.

Kromě zpěvu se věnuje od svých 10 let hře na poněkud neobvyklý hudební nástroj – kanadskou pilu. S pilou procestoval řadu zemí západní a střední Evropy a větší část USA. V únoru 2002 absolvoval úspěšné koncertní turné po Japonsku s virtuosním hráčem na Theremin Masamim Takeuchim.

3x se zúčastnil Mezinárodního festivalu hráčů na pilu v Santa Cruz v Kalifornii a v letech 1998 a 2000 tam zvítězil. Rovněž vyhrál 1. cenu na prvním Mistrovství světa ve hře na pilu 2000 na farmě Bolka Polívky společně se svým žákem Wojciechem Suchanem z Polska.

S pilou se podílí i na hudebních projektech jiných umělců, např.: CD japonského hudebníka Masamiho Takeuchi, CD skupiny Monkey business Save the robots, Lucie Bílé… Spolupracoval na kocertech se symfonickým orchestrem BERG, SOČR, Západočeskou filharmonií, Českým Národním Symfonickým Orchestrem.

Galerie

Zakoupení vstupenky