Kalendář akcí

Červen 2024
  
PoÚtStČtSoNe
27Po28Út29St30Čt311So2Ne
3Po4Út5St6Čt78So9Ne
10Po11Út12St13Čt1415So16Ne
17Po18Út19St20Čt2122So23Ne
24Po25Út26St27Čt2829So30Ne

My děti ze stanice ZOO

Za dávku heráku prodali i poslední kousky své důstojnosti, poslední zbytky své dětské duše. Opravdový příběh jen 13leté teenagerky Christiane F. šokoval Evropu popisem narkomanské epidemie, která vypukla v 70. letech v tehdejším západním Berlínu. Slzy, pot, krev, to všechno prosakuje z jejího příběhu, jenž se jako bludný kruh denně opakuje kdekoliv ve světě. I u nás. Doba se změnila, herák vystřídaly jiné drogy, svět se potýká s jinými problémy, ale osamělost, nezájem rodičů či okolí a tíživá ztracenost zůstaly… Nechte se vtáhnout do existenčních problémů dospívající mládeže v autentické divadelní adaptaci známé knihy, která je drsná jako sám život!

„Chvíli jsem si představovala, jak by to bylo krásné, kdyby na mě matka ještě čekala. Koupila jsem si fet, šlehla si a šla spát na stanici. Potřebovala jsem peníze pro případ, že bych nesehnala žádného zákazníka na noc a musela jít do penzionu.“ Z nudy na diskotéku, z párty do husté partie a odtud jednosměrným lístkem na stanici, kde se život odvíjí podle toho, jestli máš nebo nemáš? Kultovní příběh Christiane F. a jejích kamarádů ze západního Berlína zmítaných v narkomanské epidemii je fackou společnosti, kterou nezaškodí jednou za čas uštědřit. Inscenace mladého autorského týmu předestírá známý příběh z pohledu hlavní hrdinky, s níž se divák setkává jak na začátku její závislosti, tak i na jejím pomyslném konci. Prožívá s ní zamilování, zklamání, naději, rezignaci, odpor i nenávist. Smršť emocí v jejich surové formě, které se nalepí na člověka a provázejí ho až domů.

Adaptace se chopili mladí divadelní umělci a kulturní platforma OZ Artefakt, kteří navzdory tíživému charakteru příběhu do něj vnesli i dávku humoru a mladickou energii.

Představení není vhodné pro diváky do 15 let.

Hrají: Kristián Baran, Bence Hégli, Viktoria Šuplatová, Veronika Horváthová, Katarína Novotková
Režie: Dávid Vyhnánek
Autor: Martin Krč
Znění: slovensky
Divadlo: o.z. Artefakt
Doba trvání: 90 minut bez přestávky
Pořadatel: Kulturmarket 2 s.r.o.

Galerie

Zakoupení vstupenky