Kalendář akcí

Červen 2024
  
PoÚtStČtSoNe
27Po28Út29St30Čt311So2Ne
3Po4Út5St6Čt78So9Ne
10Po11Út12St13Čt1415So16Ne
17Po18Út19St20Čt2122So23Ne
24Po25Út26St27Čt2829So30Ne

Moje slunce Mad

Kino Beseda je zpět! Aby vás v sále nic nepřekvapilo, mrkněte na aktuální opatření pro konání kulturních akcí a projekcí.

Helena opouští všední život v rodné Praze, aby se v Kábulu vdala za svého milovaného spolužáka Nazira. Pod jménem Herra začíná v exotic-kém prostředí novou životní etapu. K vysněné budoucnosti ale nevede jednoduchá cesta. Ne všichni mají tak velké srdce jako Nazir a tolik smyslu pro humor jako hlava rodiny, pokrokový a vřelý dědeček. Herra hledá v novém světě svoje místo, když do jejího života nečekaně vstoupí citlivý chlapec Mad pocházející z dalekých hor. Ukazuje se, že štěstí si člověka může na-jít v situacích, kde by je nejméně čekal.

Film režisérky Michaely Pavlátové vznikl na motivy knihy „Frišta“ novinářky Petry Procházkové. Snímek je zpracován formou dvourozměrné animace, jež je ve většině obrazů zá-měrně jednoduchá a nepříliš detailní (např. mimika či pohyby postav jsou obvykle jen elementární). Přesto jsou tváře, těla i prostředí výtvarně řešeny tak, aby sílu obsahu nikterak nesnižovaly.

Film je po celou dobu velmi příjemné sledovat právě i zásluhou zdařilé animace. V české verzi snímku uslyšíme v hlavních rolích zkušené a kvalitní herce, jakými jsou Zuzana Stivínová (ta Herru dabovala i ve verzi mezinárodní), Hynek ČermákIvan Trojan či Miroslav Krobot. Díky jejich profesionálním hlasovým výkonům působí charaktery velice životně.

Zvýhodněná cena pro členy FK: 90 Kč lze uplatnit online.

V nezbytných případech lze vstupenky do filmového klubu zakoupit půl hodiny před začátkem představení v předsálí Kina Beseda, kde budou v prodeji také klubové legitimace na r. 2021 za sníženou cenu 60,- Kč.

Režie: Michaela Pavlátová
Autor: Petra Procházková (předloha)
Scénář: Ivan Arsenjev
Znění: česky
Země: ČR, Slovensko, Francie
Rok: 2021
Doba trvání: 1 h 25 min
Pořadatel: Filmový klub Plzeň

Galerie

Zakoupení vstupenky