KULTURA V KARANTÉNĚ – Máte vstupenky na akci, která se kvůli koronaviru nemohla uskutečnit? JAK POSTUPOVAT? Předprodejní místa jsou od 12. 10. 2020 dočasně uzavřena. KONTAKTY

Kalendář akcí

Listopad 2020
  
PoÚtStČtSoNe
26Po27Út28St29Čt3031So1Ne
2Po3Út4St5Čt67So8Ne
9Po10Út11St12Čt1314So15Ne
16Po17Út18St19Čt2021So22Ne
23Po24Út25St26Čt2728So29Ne
30Po1Út2St3Čt45So6Ne

Mlsné medvědí příběhy + dílna / Moje kino LIVE

Kino Beseda u vás doma. Filmy z programu Moje kino LIVE můžete sledovat online. Podpoříte tak své oblíbené kino. Jak na to?

Medvědí kamarádi z úspěšného pásma Hurá na pohádky jsou zpět. Ten velký, to je Nedvěd, a ten mrňous zase Miška. Spolu podnikají ta nejbláznivější dobrodružství, aby co nejjednodušeji nacpali svá věčně hladová bříška. V povídkovém filmu Mlsné medvědí příběhy mají obzvlášť napilno. Uvidíte, jak se tito zábavní chlupáči seznámili, jak spolu vaří nebo ochutnávají lanýže, jak v létě slaví Vánoce, které každou zimu prospí, i jak se usmiřuje medvědí hádka. Dokonce je čeká obrovská hostina, kam dorazí medvědi z celého světa. Příběhy plné vtipu, dobrodružství a ponaučení ocení nejmenší diváci i jejich starší sourozenci a rodiče. Takže hurá na medvědy!

V dílně po projekci Mlsných medvědích příběhů si děti budou moci vyzkoušet, jak takový animovaný film vzniká, vyrobí si medvědí loutky a natočí si s nimi krátký film. Dílnu povede zkušená lektorka Aeroškoly, která dětem vše ukáže a vysvětlí krok za krokem. Pracovat budou s technikou ploškové stop motion animace. Dílna je vhodná pro všechny děti bez rozdílu věku, těm menším pomohou s vystřihováním a lepením rodiče.

Aby si děti mohly doma natočit krátký film, je nutné si předem nachystat tyto pomůcky:

určitě bude potřeba:

  • nůžky
  • bílou lepící hmotu (např. patafix)

dále je možné využít, ale půjde to i bez toho:

  • pastelky, fixy nebo cokoliv na kreslení a malování, co je k dispozici
  • větší bílý, nebo barevný papír (A3 nebo A2) a menší barevné papíry
  • lepidlo na papír
  • papírovou lepící pásku

Dále si předem vytisknout pdf soubor, který každý dostane se vstupenkou. Do mobilního telefonu nebo tabletu si nainstalovat aplikaci Stop motion studio (možné najít zde). Základní verze je k dispozici zdarma pro iOS i pro Android.

Hrají: Lukáš Příkazký, David Novotný, Jan Vondráček, Pavla Tomicová
Režie: Alexandra Májová, Kateřina Karhánková
Scénář: Alexandra Májová, Kateřina Karhánková, Tomáš Končinský, Milada Těšitelová
Hudba: Prokop Holoubek
Zvuk: Marek Poledna

Galerie

Zakoupení vstupenky