Kalendář akcí

Listopad 2023
  
PoÚtStČtSoNe
30Po31Út1St2Čt34So5Ne
6Po7Út8St9Čt1011So12Ne
13Po14Út15St16Čt1718So19Ne
20Po21Út22St23Čt2425So26Ne
27Po28Út29St30Čt12So3Ne

Mlsné medvědí příběhy + animační dílna / Moje kino LIVE

Kino Beseda u vás doma. V rámci online streamu Moje kino LIVE a festivalu Malé oči 2020 proběhne projekce filmu „Mlsné medvědí příběhy“, po které bude následovat animační dílna. Jak na to?

Medvědí kamarádi z úspěšného pásma Hurá na pohádky jsou zpět. Ten velký, to je Nedvěd, a ten mrňous zase Miška. Spolu podnikají ta nejbláznivější dobrodružství, aby co nejjednodušeji nacpali svá věčně hladová bříška. V povídkovém filmu Mlsné medvědí příběhy mají obzvlášť napilno. Uvidíte, jak se tito zábavní chlupáči seznámili, jak spolu vaří nebo ochutnávají lanýže, jak v létě slaví Vánoce, které každou zimu prospí, i jak se usmiřuje medvědí hádka. Dokonce je čeká obrovská hostina, kam dorazí medvědi z celého světa. Příběhy plné vtipu, dobrodružství a ponaučení ocení nejmenší diváci i jejich starší sourozenci a rodiče. Takže hurá na medvědy!

V dílně po projekci Mlsných medvědích příběhů si děti budou moci vyzkoušet, jak takový animovaný film vzniká, vyrobí si medvědí loutky a natočí si s nimi krátký film. Dílnu povede zkušená lektorka Aeroškoly, která dětem vše ukáže a vysvětlí krok za krokem. Pracovat budou s technikou ploškové stop motion animace. Dílna je vhodná pro všechny děti bez rozdílu věku, těm menším pomohou s vystřihováním a lepením rodiče.

Aby si děti mohly doma natočit krátký film, je nutné si předem nachystat tyto pomůcky:

určitě bude potřeba:

  • nůžky
  • bílou lepící hmotu (např. patafix)

dále je možné využít, ale půjde to i bez toho:

  • pastelky, fixy nebo cokoliv na kreslení a malování, co je k dispozici
  • větší bílý, nebo barevný papír (A3 nebo A2) a menší barevné papíry
  • lepidlo na papír
  • papírovou lepící pásku

Dále si předem vytisknout pdf soubor, který každý dostane se vstupenkou. Do mobilního telefonu nebo tabletu si nainstalovat aplikaci Stop motion studio (možné najít zde). Základní verze je k dispozici zdarma pro iOS i pro Android.

Hrají: Lukáš Příkazký, David Novotný, Jan Vondráček, Pavla Tomicová
Režie: Alexandra Májová, Kateřina Karhánková
Scénář: Alexandra Májová, Kateřina Karhánková, Tomáš Končinský, Milada Těšitelová
Hudba: Prokop Holoubek
Zvuk: Marek Poledna

Galerie

Zakoupení vstupenky