Kalendář akcí

Červen 2024
  
PoÚtStČtSoNe
27Po28Út29St30Čt311So2Ne
3Po4Út5St6Čt78So9Ne
10Po11Út12St13Čt1415So16Ne
17Po18Út19St20Čt2122So23Ne
24Po25Út26St27Čt2829So30Ne

Mikulášovy patálie

Toto představení bylo z technických důvodů přesunuto na 9. 6. 2024 místo původně plánovaného 7. 4. 2024. Vstupenky na původní termín zůstávají v platnosti.

Pokud by se vám nový termín představení nehodil, je možné vstupenky do 12. 4. 2024 vrátit následujícím způsobem:
Nárok na vracení vstupného u klasicky zakoupených vstupenek na pokladně lze uplatnit na pokladně v Měšťanské besedě. Otevírací doba ZDE.
E-vstupenka zakoupená přes www.mestanskabeseda.cz nebo www.goout.cz: V případě e-vstupenek je zaplacená částka vrácena na bankovní účet, z něhož byla zaplacena, poté, co zákazník pošle žádost o vrácení na e-mail [email protected].


Děti, vezměte své rodiče do divadla!
Derniéra představení!

Malého Mikuláše a jeho zběsilé spolužáky už si za 50 let od prvního vydání knihy oblíbily generace dětí a rodičů po celém světě i u nás. V Měšťanské besedě v Plzni můžete nyní s celou rodinou zažít jeho povedené příběhy v divadelním zpracování. Přijďte se setkat s Mikulášem, Vendelínem, Celestýnem, Kryšpínem, Albínem, Viktorínem a dalšími hrdiny ze senzačních knížek René Gosciniho v podání Divadelního spolku Kašpar.

“ Tohle představení by si nemělo nechat ujít žádné dítě – a ani jeho rodiče. Režisér Filip Nuckolls oživil Mikuláše, Augustýna, Kryšpína, Vendelína, Albína i šplhouna Celestýna s citem k předloze, přesto v inscenaci nechybí ani humor stojící mimo ni. (…) Převést do reality geniální ilustrace Jeana-Jacquea Sempého, jež tvoří polovinu úspěchu knihy, není nic snadného, v Celetné se to podařilo. Postavy jsou vybrané i zahrané velmi přesvědčivě. (…) I když jsou v Mikulášových patáliích i slabší místa, jde jen o občasné zaváhání v jinak nabitém a promyšleném představení, ze kterého člověk odchází a nemůže se přestat usmívat. A to se cení.“     Zuzana Drtilová, MF Dnes

Představení je vhodné pro děti od 7 let.

Hrají: Matouš Ruml, Petr Lněnička, Lukáš Jůza, Aleš Petráš, Zdeněk Charvát / Kristián Stolařík, Daniel Pivoda Ondráček, Milena Steinmasslová, Pavel Lagner
Režie: Filip Nuckolls
Autor: René Goscinny, Jean Jacques Sempé
Divadlo: Divadelní spolek Kašpar
Doba trvání: 100 minut bez přestávky

Galerie

Zakoupení vstupenky