Kalendář akcí

Květen 2024
  
PoÚtStČtSoNe
29Po30Út1St2Čt34So5Ne
6Po7Út8St9Čt1011So12Ne
13Po14Út15St16Čt1718So19Ne
20Po21Út22St23Čt2425So26Ne
27Po28Út29St30Čt311So2Ne

LiStOVáNí ONLINE: Ekonomie dobra a zla s Tomášem Sedláčkem

Online verze scénického čtení „LiStOVáNí“.

Ekonomie dobra a zla, kniha ekonoma Tomáše Sedláčka a Český bestseller roku 2009, dokazuje, jak je ekonomie krásná věda a že její kořeny jdou mnohem hlouběji, než si moderní člověk dokáže představit. Představení s ním vtipně zostra proletí historii, Epos o GilgamešoviBibli, Komenského a dojde až k dnešní době dluhové. LiStOVáNí s Tomášem Sedláčkem, který v představení účinkuje, projelo nejen celou republiku, ale s anglickou verzí představení také Evropu, ne náhodou tak patří k nejhranějšímu LiStOVáNí vůbec.

Jan Kraus o této knize: “Takhle by měly vypadat moderní učebnice, jste-li typem jako já, tedy žákem, který se nechce učit, ale přesto chce občas něco vědět.”

Projekt LiStOVáNí, cyklus scénických čtení, si vzal na sebe neskromný úkol – představovat každý měsíc zajímavé, aktuální knihy, které se objevují na trhu. Vybraní autoři a jejich dílo či přímo specifická kniha jsou pak před diváky interpretováni v podobě scénického čtení. Jde vždy přibližně o hodinové divadelní vystoupení, ve kterém je přenášen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury na obecenstvo, které se v čele s mladou generací ve světě oproštěném od kultury a literatury vrací zpět k tomu, co tu bylo první – knize. Nejde o nějaké fanzinové čtení oblíbených pasáží, jde o dýchající představení s rekvizitami, kostýmy, hudbou, začátkem a koncem.

Hrají: Tomáš Sedláček, Lukáš Hejlík, Alan Novotný

Galerie

Zakoupení vstupenky