Kalendář akcí

Květen 2024
  
PoÚtStČtSoNe
29Po30Út1St2Čt34So5Ne
6Po7Út8St9Čt1011So12Ne
13Po14Út15St16Čt1718So19Ne
20Po21Út22St23Čt2425So26Ne
27Po28Út29St30Čt311So2Ne

Lesní vrah + beseda s režisérem

Po projekci filmu proběhne beseda s režisérem Radimem Špačkem, scénáristou Zdeňkem Holým a hlavním vyšetřovatelem případu plk. Michalem Mazánkem.

Minimalistické krimidrama sleduje poslední rok života jednoho z nejznámějších českých sériových vrahů. Ten v roce 2005 zavraždil v lese tři náhodné kolemjdoucí. Lesní vrah, jak se mu přezdívá, pracoval jako policista, vyhrál v soutěži Chcete být milionářem a měl nadprůměrně vysoké IQ. Případu se dostalo velké pozornosti nejen proto, že měl v plánu vystřílet pražské metro ale i proto, že svůj motiv nikdy zcela neprozradil. Dokážeme někdy pochopit, co se odehrávalo v jeho hlavě? Film vychází ze skutečných událostí.

Úspěšný režisér Radim Špaček (mj. Pouta, Zlatý podraz) se po šesti letech vrací k formátu celovečerního filmu. A opět příběhem podle skutečných událostí s názvem Lesní vrah. Příběh, jež plnil dlouhé měsíce přední strany médií, sepsal do podoby scénáře producent a scenárista Zdeněk Holý a hlavní roli ztvárnil talentovaný Michal Balcar (mj. Jan Palach, Hodinářův učeň). O precizní a chladnou kameru se postaral Oleg Mutu, o střih známý polský střihač Jarosław Kamiński (mj. Ida, Zátopek nebo Bod obnovy).


Partnerem Kina Beseda je společnost Eurovia CS, a.s.

Hrají: Michal Balcar, Jaroslav Mendel, Tomáš Drápela, Marie Turková, Andrei Toader, Eliška Bašusová , Martin Janouš , Eliza Roth, Lukáš Venclík, Martin Davídek , Jiří Král , Alan Weissabel, Adam Szyszkowski, Miroslava Vydrová, Petr Vorel , Miroslav Perinaj, Juraj Orel, Anežka Dominová, Adrián Kopál, Lucia Ševelová, Juraj Gál, Ľubomír Kiss, Jozef Matiaško, Juraj Bránsky, Patrik Burian, Jozef Klátik, Viktor Kormaňák, Dávid Foglszinger
Režie: Radim Špaček
Scénář: Zdeněk Holý
Kamera: Oleg Mutu
Znění: česky
Země: Česko, Slovensko, Polsko, Rumunsko
Rok: 2024
Doba trvání: 1 h 18 m
Pořadatel: MĚŠŤANSKÁ BESEDA PLZEŇ s.r.o.

Galerie

Zakoupení vstupenky