KULTURA V KARANTÉNĚ – Máte vstupenky na akci, která se kvůli koronaviru nemohla uskutečnit? JAK POSTUPOVAT? Předprodejní místa jsou od 12. 10. 2020 dočasně uzavřena. KONTAKTY

Kalendář akcí

Říjen 2020
  
PoÚtStČtSoNe
28Po29Út30St1Čt23So4Ne
5Po6Út7St8Čt910So11Ne
12Po13Út14St15Čt1617So18Ne
19Po20Út21St22Čt2324So25Ne
26Po27Út28St29Čt3031So1Ne

Járinky

Koncert plánovaný na 3. 10. 2020 byl vzhledem k vývoji epidemiologické situace zrušen bez náhradního termínu.

Zakoupené vstupenky je možné do 9. 10. 2020 vrátit následujícím způsobem:

E-vstupenky nakoupené online na www.mestanskabeseda.cz nebo www.goout.net – Prodej e-vstupenek zajišťuje prodejní systém GoOut, který řeší i refundaci vstupného. Vstupenky na zrušenou akci jsou stornovány automaticky. Na e-mailovou adresu zadanou při nákupu obdržíte poukaz GoOut v hodnotě vašich vstupenek. Budeme vám moc vděční, když pochopíte, jaké těžkosti pořadatelům kulturních akcí i provozovateli prodeje vstupenek tato doba přinesla, a opět si vyberete akci z programu Měšťanské besedy. Poukaz můžete uplatnit po dobu 2 let.

Vstupenky nakoupené v kamenném předprodeji – Náhradu vstupného vyřizuje Předprodej vstupenek na náměstí Republiky 41 v Plzni


Koncert k Mezinárodnímu dni seniorů

Dámská kapela Járinky baví posluchače svou originálností a repertoárem, který v netradičních úpravách zahrnuje nejznámější české polky a valčíky, tanga, foxtroty, waltzy a další. Při jejich vystoupení se pobavíte, zazpíváte si písničky, které máte rádi, a zavzpomínáte na své mládí. Do sálů přinášejí příjemnou náladu již bezmála 25 let, a kde Járinky jednou hrály, tam se většinou vracejí.

Na počátku byla náhoda, která dala dohromady šest hráček na trumpetu, pozoun, housle, akordeon, tubu a bicí. Tři z nich byly členkami dámské kapely Slávinky, ve své době jediné známé dámské kapely, která ale v roce 1991 ukončila svoji činnost. A tak se v jedné vinohradské kavárně v roce 1992 zrodil nápad, že založí novou netradiční dámskou kapelu. K náhodě se přidalo i štěstí a tatínek jedné z dam, Jaroslavy Razesbergerové, hudební skladatel a kapelník Jaroslav Dufek se rozhodl, že zaranžuje pro tuto ojedinělou kapelu repertoár a bude ji profesně vést. Jejich jména dala kapele název Járinky.

S kapelou Járinky začal brzy po jejím založení zpívat jeden z nejznámějších zpěváků dechové hudby Jiří Škvára. Již v prvním roce své činnosti vystupovala kapela na mnoha podiích v celé České republice a pravidelně hostovala v Rakousku a Německu. V roce 1996 byla vybrána japonskými manažery k šestitýdennímu hostování v dalekém Japonsku, kde s českou muzikou sklízela nemalé úspěchy. Za dobu své existence uspořádala kapela Járinky stovky vystoupení v Čechách, v Německu, Rakousku, Švýcarsku a Itálii.

Pořadatel: SENIOŘI ČESKÉ REPUBLIKY, krajská organizace z.s.

Galerie

Zakoupení vstupenky