Kalendář akcí

Červenec 2024
  
PoÚtStČtSoNe
1Po2Út3St4Čt56So7Ne
8Po9Út10St11Čt1213So14Ne
15Po16Út17St18Čt1920So21Ne
22Po23Út24St25Čt2627So28Ne
29Po30Út31St1Čt23So4Ne

Gunda

Kino Beseda je zpět! Aby vás v sále nic nepřekvapilo, mrkněte na aktuální opatření pro konání kulturních akcí a projekcí.

Snímek Gunda vizionáře Viktora Kossakovského (Aquarela) nechává diváka z unikátní perspektivy nahlédnout do života hospodářských zvířat na farmě. S technickou bravurou natočené záběry prasnice Gundy a jejích roztomilých potomků, jednonohé slepice a stáda krav se obejdou beze slov a lidské přítomnosti – o to silněji ale umožňují napojení na protagonisty snímku, o jejichž bohatém vnitřním světě nemůže být pochyb.

“Nic podobného jako Gunda jsem neviděl ani já, ani vy. To vám můžu garantovat. Zachytit takto detailním a vizuálně úchvatným způsobem život zvířat donedávna nebylo technicky možné. A následně nikoho nenapadlo zaměřit nejpokročilejší techniku na nám dobře známá hospodářská zvířata. Vyprávět příběh z jejich úhlu pohledu, beze slov a navíc černobíle. Síla detailů, dramat a emocí je taková, že diváka dokáže naprosto uhranout. Tím spíš, že si myslíme, že prasata, slepice nebo krávy dobře známe. Pokud vás ve filmu hloubka jejich osobností nepřekvapí a nezjistíte, že jste za humny přehlíželi spoustu krásy, tak všechna čest. Pravděpodobnější ale je, že vás film odrovná stejně jako nás, Joaquina Phoenixe nebo diváky a kritiky, kteří celkem jednohlasně Gundu označují za mimořádnou událost nebo spíš zážitek, který překračuje obvyklé hranice filmu.” Jan Noháč, Aerofilms

Zvýhodněná cena pro členy FK: 90 Kč lze uplatnit online.

V nezbytných případech lze vstupenky do filmového klubu zakoupit půl hodiny před začátkem představení v předsálí Kina Beseda, kde budou v prodeji také klubové legitimace na r. 2021 za sníženou cenu 60,- Kč.

Režie: Viktor Kossakovsky
Scénář: Viktor Kossakovsky
Kamera: Egil Håskjold Larsen a Viktor Kossakovsky
Střih: Viktor Kossakovsky
Znění: originální erze bez titulků
Země: Norsko
Rok: 2020
Doba trvání: 1 h 33 min
Pořadatel: Filmový klub Plzeň

Galerie

Zakoupení vstupenky