Kalendář akcí

Červen 2024
  
PoÚtStČtSoNe
27Po28Út29St30Čt311So2Ne
3Po4Út5St6Čt78So9Ne
10Po11Út12St13Čt1415So16Ne
17Po18Út19St20Čt2122So23Ne
24Po25Út26St27Čt2829So30Ne

Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun

Aby vás v sále nic nepřekvapilo, mrkněte na aktuální opatření pro konání kulturních akcí a projekcí.

Film, který vypráví z radosti i o radosti z tvoření, z pozorování i z kinematografické reprezentace dvojrozměrného i trojrozměrného prostoru. Skrze odhalovaný mýtus šéfredaktora vypráví o moderních mýtech vyprávěných i spolutvořených jeho novináři. Každá ze tří hlavních povídek představuje odlišný přístup k prostoru, času i hře s vypravěčstvím, přičemž tvoří zvláštní formu sevřené seriality. Oproti jiným tvůrcům může andersonovská poetika působit jako soustavná replikace stále stejných postupů s minimem zásadnějších posunů. Ovšem co je na tom špatně? Na první pohled je divácky atraktivnější, a proto snáze akceptovatelná jako roztomilý exces v mantinelech stále ještě populárního mainstreamového filmu. Francouzská depeše je zvláštní ne v tom, jak se pořád stejně liší od jiných tvůrců, nýbrž jak v kontextu Andersonových norem nabízí hru s odchylkami, jež vyplyne právě při srovnání konstrukčních, inscenačních a vyprávěcích rysů jednotlivých povídek. (zdroj: csfd.cz/recenze)

Zvýhodněná cena pro členy FK: 90 Kč lze uplatnit online.

V nezbytných případech lze vstupenky do filmového klubu zakoupit půl hodiny před začátkem představení v předsálí Kina Beseda, kde budou v prodeji také klubové legitimace na r. 2021 za sníženou cenu 60,- Kč.

Hrají: Tilda Swinton, Frances McDormand, Bill Murray, Jeffrey Wright, Adrien Brody, Benicio Del Toro, Owen Wilson, Léa Seydoux, Timothée Chalamet, Lyna Khoudri, Steve Park, Mathieu Amalric, Liev Schreiber, Elisabeth Moss, Edward Norton, Willem Dafoe
Režie: Wes Anderson
Scénář: Wes Anderson
Kamera: Robert D. Yeoman
Hudba: Alexandre Desplat
Znění: anglicky s českými titulky
Země: USA, Německo
Rok: 2021
Doba trvání: 1 h 48 min
Pořadatel: Filmový klub Plzeň

Galerie

Zakoupení vstupenky