Kalendář akcí

Duben 2024
  
PoÚtStČtSoNe
1Po2Út3St4Čt56So7Ne
8Po9Út10St11Čt1213So14Ne
15Po16Út17St18Čt1920So21Ne
22Po23Út24St25Čt2627So28Ne
29Po30Út1St2Čt34So5Ne

The Amy Winehouse Band

Živá vzpomínka na Amy Winehouse – tak by se dal také nazvat koncertní program, s nímž míří do Plzně původní kapela této zpěvačky.

Letos je to už 12 let od předčasného úmrtí britské ikonické zpěvačky Amy Winehouse. Během své krátké kariéry natočila dvě úspěšná alba Frank a Back to Black – hned první z nich se stalo velice populárním a za druhé získala pět cen Grammy. I když ve svých 27 letech náhle odešla ze světa, nezapomenutelný hlas a hudba a zůstaly. Její písně teď znovu ožijí před publikem. Zahrají je přímo muzikanti z původní kapely, kteří ji na hudební dráze doprovázeli, nahrávali s ní a pomáhali jí vytvářet nadčasový zvuk. V roli Amy vystoupí britská zpěvačka Bronte Shande, která je projevem i vokálními možnostmi zpěvačce velice blízká.

Vůdčí osobností skupiny i koncertní pocty Amy Winehouse je baskytarista a hudební ředitel Dale Davis, který byl zároveň zpěvaččiným dobrým přítelem už od jejích hudebních začátků. Vystupoval a nahrával také s Tinou Turner, Markem Ronsonem, Normanem Cookem nebo Paulem Youngem. „Amy byla skvělá. Měla tak velké srdce a dávala muzice i lidem kolem sebe všechno. Nechala nám v hudbě naprosto zásadní odkaz, který se snažíme po celém světě udržovat při životě.“

Kytarista Hawie Gondwe s Amy spolupracoval v letech 2007 – 2011, vystupoval však také s dalšími umělci, jako jsou např. George Michael, Gnarls Barkley, Corinne Bailey-Rae či Sinead O’Connor. Na koncertě zahrají také Nathen Allen na bicí a Henry Collins na trubku. Zpěvačka Bronte Shande už spolupracovala mimo jiné s Oasis, Primal Scream a Richardem Ashcroftem.

Doba trvání: 110 minut včetně přestávky
Pořadatel: MĚŠŤANSKÁ BESEDA PLZEŇ s. r. o.

Galerie

Zakoupení vstupenky