Děkujeme vám za přízeň i v těchto dnech, kdy musíme bohužel rušit všechny akce, které jsme pro vás připravili a na které jste se jistě těšili. Abyste o ně nepřišli, usilovně pracujeme na přesunu termínů. Průběžně aktualizujeme seznam zrušených akcí a informace o dalším postupu.

Kalendář akcí

Duben 2020
  
PoÚtStČtSoNe
30Po31Út1St2Čt34So5Ne
6Po7Út8St9Čt1011So12Ne
13Po14Út15St16Čt1718So19Ne
20Po21Út22St23Čt2425So26Ne
27Po28Út29St30Čt12So3Ne

Extase

Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu jsou až do odvolání zrušeny všechny kulturní akce v Měšťanské besedě.

Projekce filmu Extase plánovaná na 7. 4. 2020 je zrušena bez náhrady.

Vstupné se vrací následujícím způsobem: 

Vstupenky zakoupené na předprodejním místě
Nárok na vracení vstupného lze uplatnit v místě, kde byla vstupenka zakoupena, jakmile budou předprodejní místa opět otevřena.

E-vstupenky zakoupené na www.mestanskabeseda.cz nebo www.goout.cz
Na e-mailovou adresu zadanou při nákupu vstupenek obdržíte e-mail s informacemi o refundaci vstupného.

Děkujeme vám za pochopení.


Po 85 letech od svého prvního uvedení na Mezinárodním festivalu v Benátkách se tam vloni v obnovené premiéře a s velkým úspěchem vrátil ikonický film režiséra Gustava Machatého. Digitálně zrestaurovanou verzi Extase pořídil Národní filmový archiv ve spolupráci s MFF Karlovy Vary ve studiu L ´Imagine Ritrovata v Bologni. Tento první československý film zachycující nahé ženské tělo vyvolal svou otevřeností v řešení erotických problémů četné kontroverze, přesto (nebo právě proto) se proslavil po celém světě a je zmiňován ve všech světových dějinách filmového umění.

Dominantními složkami filmu jsou obraz (skvělá kamera Jana Stallicha) a hudba italského skladatele Giuseppa Becceho. Hedy Lamarr (roz. Kiesler), mladičká představitelka hlavní hrdinky, se takřka přes noc stala hvězdou světového formátu, opustila Evropu a v herecké dráze pokračovala v Hollywoodu.

Hrají: Hedy Lamarr, Aribert Mog, Zvonimir Rogoz, Leopold Kramer, Karel Mácha-Kuča, Jiřina Steimarová, Jan Sviták, Eduard Šlégl, Antonín Kubový, Jiřina Štěpničková, Ladislav Boháč, Bedřich Vrbský
Režie: Gustav Machatý
Znění: česky
Země: Československo / Rakousko
Rok: 1932
Doba trvání: 1 h 27 min
Pořadatel: Filmový klub Plzeň

Galerie

Zakoupení vstupenky