Kalendář akcí

Červen 2024
  
PoÚtStČtSoNe
27Po28Út29St30Čt311So2Ne
3Po4Út5St6Čt78So9Ne
10Po11Út12St13Čt1415So16Ne
17Po18Út19St20Čt2122So23Ne
24Po25Út26St27Čt2829So30Ne

David Kim & Festivalový Orchestr Prague Summer Nights

Program koncertu:
Carl Maria von WEBER ČAROSTŘELEC, předehra k opeře / ouvertura, op. 77
Max BRUCH KONCERT PRO HOUSLE a orchestr č. 1 v g moll, op. 26
Antonín DVOŘÁK Symfonie č. 7 d moll, op. 70, B. 141

Na koncert lze zakoupit zvýhodněnou vstupenku pro seniory nad 65 let a studenty do 26 let se slevou 50%.

Festivalový orchestr Prague Summer Nights sdružuje talentované začínající profesionální hudebníky z celého světa v sérii čtyř koncertů v Táboře, Jihlavě, Plzni a Praze. Členové orchestru pocházejí ze špičkových konzervatoří a univerzit, včetně The Juilliard School, Eastman School of Music, Royal Conservatory of Music a mnoha dalších. Účastníci orchestrálního programu se zaměřují také na studium opery. Třicetidenní festival nabízí 18 představení, koučování, mistrovské kurzy, lekce a možnosti kariérního rozvoje pro jeho účastníky. V minulých programech se uskutečnila vystoupení ve slavném Stavovském divadle, Rudolfinu a Smetanově síni v Praze. V roce 2017 festivalový orchestr poprvé vycestoval do Salcburku, kde vystoupil v Große Saal v Mozarteu. Ve dnech 13. a 16. července 2023 se vrací do Stavovského divadla v Praze, kde uvede plně inscenovaná představení Figarovy svatby a Dona Giovanniho.

Festival Prague Summer Nights debutoval v roce 2015. Pod záštitou společnosti Classical Movements umožňuje začínajícím mladým profesionálům ve světě opery a orchestru vystoupit na historicky významných místech Evropy a nabízí plně nastudované operní inscenace, orchestrální představení, koncerty komorní hudby a dokonce i kabaretní vystoupení.

David Kim

Houslista David Kim byl v roce 1999 jmenován koncertním mistrem orchestru The Philadelphia Orchestra. Narodil se v roce 1963 v Carbondale ve státě Illinois, na housle začal hrát ve třech letech, v osmi letech začal studovat u slavné pedagožky Dorothy DeLay. Později získal bakalářský a magisterský titul na The Juilliard School.

V sezóně 2022-23 David Kim vystoupí jako sólista s The Philadelphia Orchestra a mnoha dalšími orchestry po celých Spojených státech. Bude také nadále vystupovat jako koncertní mistr devítinásobným držitelem ceny Emmy oceněného All-Star Orchestra na stanicích PBS po celých Spojených státech a online na Kahnově akademii, stejně jako uvádět recitály a přednášet po celé zemi.

Každou sezónu vystupuje jako host na koncertech s proslulými autory moderních písní Keithem a Kristyn Gettyovými na místech, jako je Grand Ole Opry House v Nashvillu, Kennedyho centrum pro múzická umění a Carnegie Hall. David Kim působí jako významný umělec v Robert McDuffie Center for Strings na Mercer University v Maconu ve státě Georgia. Často působí jako porotce na mezinárodních houslových soutěžích, jako jsou Menuhinova a Sarasateho.

David Kim získal čestný doktorát z Eastern University ve Filadelfii, University of Rhode Island a Dickinson College. Hraje na italské housle od J. B. Guadagniniho z Milána, cca 1757, zapůjčené The Philadelphia Orchestra, a Francesco Gofriller, cca 1735

James Burton

Vystoupení v Plzni povede dirigent a skladatel James Burton z Bostonského symfonického orchestru.  Narodil se v Londýně a v současné době je ředitelem sboru Bostonského symfonického orchestru a dirigentem Tanglewoodského festivalového sboru.

James Burton dirigoval koncerty s mnoha předními britskými orchestry včetně Royal Liverpool Philharmonic, Orchestra of the Age of Enlightenment, Orchestra of Scottish Opera, Royal Northern Sinfonia, BBC Concert Orchestra, Manchester Camerata a Hallé Orchestra, kam se vrátí v příští sezoně. Je pravidelným hostem mexického orchestru Orquestra Sinfónica Nacional.

Rozsáhlá sbormistrovská činnost Jamese Burtona zahrnuje pozvání k hostování u profesionálních sborů, včetně Gabrieli Consort, Choir of the Enlightenment, Wrocław Philharmonic a BBC Singers, s nimiž vystoupil v slavnostní sezóně dubajské opery v roce 2017. V letech 2002-2009 působil jako sbormistr Hallé Orchestra, za což v roce 2009 získal cenu Gramophone Choral Award.

Jako celoživotní a vášnivý obhájce mladých hudebníků James Burton založil v roce 2018 Bostonský symfonický dětský sbor, v roce 2003 Hallé Youth Choir a v letech 2002-2017 byl hudebním ředitelem Schola Cantorum v Oxfordu.

Doba trvání: 120 min včetně přestávky
Pořadatel: Classical Movements

Galerie

Zakoupení vstupenky