Kalendář akcí

Květen 2024
  
PoÚtStČtSoNe
29Po30Út1St2Čt34So5Ne
6Po7Út8St9Čt1011So12Ne
13Po14Út15St16Čt1718So19Ne
20Po21Út22St23Čt2425So26Ne
27Po28Út29St30Čt311So2Ne

Commedia dell’arte I.

Harlekýnova pomsta aneb Poslušně hlásím aneb Konec šejků v Čechách (Commedia dell’arte I.)

Chamtivý Pantalone (Marek Daniel) se snaží získat lásku půvabné Isabely (Tatiana Dyková / Gabriela Štefanová) tím, že ji drží ve svém domě proti její vůli. Na pomoc jí příchází chvástavý Kapitán (Pavel Liška) a romantický Leandr (Michal Dalecký). Vyrvat ji ze spárů Pantalona je však úkol nad jejich síly, dokud se do věci nevloží sluhové Harlekýn (Roman Slovák / Tomáš Milostný) a Kolombína (Andrea Marečková). Je Kapitán opravdu statečný? Je Lendr opravdu romantický? Je Harlekýn opravdu zamilovaný do Kolombíny? Proč chce Kolombína Harlekýna zabít? Jak vypadá Pantalon nahý a Isabela s bičem v ruce? Kde se berou šejci v České republice? Pravdu a nic než pravdu se dozvíte v této báječné komedii.

Představení je inspirováno postupy břitké renesanční lidové komedie, pro kterou jsou typické vyhraněné charaktery postav, všestrhující příval děje a schopnost odehrát představení za jakýchkoliv podmínek.

Inscenace vznikla v červnu roku 1995, kdy se herci ze dvou spřátelených brněnských divadel (Hadivadlo a divadlo Husa na provázku) spojili se svým spolužákem z JAMU režisérem Zdeňkem Duškem, aby připravili vlastní představení, se kterým pak o prázdninách objížděli české hrady a zámky. Vzhledem k tomu, že se výrazné herecké individuality z různých divadel sešly víceméně náhodou, začala si skupina říkat Spolek sešlých. Postupem času se komedia stala natolik žádanou, že ji Spolek sešlých začal hrát i mimo prázdniny v různých divadelních prostorech v celé České republice. V současné době snad neexistuje prostor, kde by se Commedia dell‘arte Spolku sešlých nehrála. V roce 2020 oslavila inscenace 25 let své existence.

Hrají: Marek Daniel, Tatiana Dyková, Pavel Liška, Michal Bumbálek / Michal Dalecký, Tomáš Milostný / Roman Slovák, Andrea Marečková
Režie: Zdeněk Dušek
Divadlo: Spolek Sešlých
Doba trvání: 90 minut bez přestávky
Pořadatel: MĚŠŤANSKÁ BESEDA PLZEŇ s. r. o.

Galerie

Zakoupení vstupenky