Kalendář akcí

Leden 2024
  
PoÚtStČtSoNe
1Po2Út3St4Čt56So7Ne
8Po9Út10St11Čt1213So14Ne
15Po16Út17St18Čt1920So21Ne
22Po23Út24St25Čt2627So28Ne
29Po30Út31St1Čt23So4Ne

Commedia dell´arte II.

Mechanická žena aneb Návrat do dětství aneb Krize identity

Zahrada Měšťanské besedy bude hostit volné pokračování prvního dílu této úspěšné improvizované komedie. Improvizaci nezastaví ani špatné počasí – v tom případě bude představení naprosto neimprovizovaně přesunuto do interiéru.

Známé postavy se vrací v novém milostném příběhu plném převleků a vtipných zápletek. Dottore sestrojil Mechanickou ženu, která se zdá být splněním snu všech mužů – naprosto poslušnou sexy mašinou. Duchovní rozměr postrádající Pantalón se tohoto stroje zmocní lstí. Přičiněním svých zaměstnanců Pedrolína a Franceschíny, ale především díky vášnivému mstiteli a lamači ženských srdcí Leliovi, by o ni mohl opět přijít. Pokud se nestane chyba. Může umělá inteligence překonat tu lidskou? Může být žena na ženy a muž zapochybovat o svém mužství? Mohou zaměstnanci stíhat manželský život? Existují pilulky na zvětšování drůbeže? Kdy se stane z člověka kůň? A kdy debil? Tyto a spoustu dalších informací získáte při zhlédnutí této excelentní komedie.

Představení je inspirováno postupy břitké renesanční lidové komedie, pro kterou jsou typické vyhraněné charaktery postav, dech beroucí příval děje a absolutní nepředvídatelnost. Dalšími stavebními kameny inscenace jsou hlubinná psychologie a výklad snů.

Inscenace vznikla mezi 14. a 28. lednem 2019 opět pod režijní taktovkou Zdeňka Duška v pražské La Fabrice, kde Spolek sešlých získal prostor pro realizaci svých subtilních ideí.

Hrají: Pavel Liška / Michal Dalecký, Marek Daniel, Tatiana Vilhelmová / Gabriela Štefanová, Andrea Marečková / Gabriela Štefanová, Tomáš Milostný / Saša Stankov, Roman Slovák
Režie: Zdeněk Dušek
Divadlo: Spolek sešlých
Doba trvání: 90 minut bez přestávky

Galerie

Zakoupení vstupenky