Kalendář akcí

Listopad 2023
  
PoÚtStČtSoNe
30Po31Út1St2Čt34So5Ne
6Po7Út8St9Čt1011So12Ne
13Po14Út15St16Čt1718So19Ne
20Po21Út22St23Čt2425So26Ne
27Po28Út29St30Čt12So3Ne

Commedia dell´arte II.

Mechanická žena aneb Návrat do dětství aneb Krize identity

Zahrada Měšťanské besedy bude hostit volné pokračování prvního dílu této úspěšné improvizované komedie. Improvizaci nezastaví ani špatné počasí – v tom případě bude představení naprosto neimprovizovaně přesunuto do interiéru.

Známé postavy se vrací v novém milostném příběhu plném převleků a vtipných zápletek. Dottore sestrojil Mechanickou ženu, která se zdá být splněním snu všech mužů – naprosto poslušnou sexy mašinou. Duchovní rozměr postrádající Pantalón se tohoto stroje zmocní lstí. Přičiněním svých zaměstnanců Pedrolína a Franceschíny, ale především díky vášnivému mstiteli a lamači ženských srdcí Leliovi, by o ni mohl opět přijít. Pokud se nestane chyba. Může umělá inteligence překonat tu lidskou? Může být žena na ženy a muž zapochybovat o svém mužství? Mohou zaměstnanci stíhat manželský život? Existují pilulky na zvětšování drůbeže? Kdy se stane z člověka kůň? A kdy debil? Tyto a spoustu dalších informací získáte při zhlédnutí této excelentní komedie.

Představení je inspirováno postupy břitké renesanční lidové komedie, pro kterou jsou typické vyhraněné charaktery postav, dech beroucí příval děje a absolutní nepředvídatelnost. Dalšími stavebními kameny inscenace jsou hlubinná psychologie a výklad snů.

Inscenace vznikla mezi 14. a 28. lednem 2019 opět pod režijní taktovkou Zdeňka Duška v pražské La Fabrice, kde Spolek sešlých získal prostor pro realizaci svých subtilních ideí.

Hrají: Pavel Liška / Michal Dalecký, Marek Daniel, Tatiana Vilhelmová / Gabriela Štefanová, Andrea Marečková / Gabriela Štefanová, Tomáš Milostný / Saša Stankov, Roman Slovák
Režie: Zdeněk Dušek
Divadlo: Spolek sešlých
Doba trvání: 90 minut bez přestávky

Galerie

Zakoupení vstupenky